Porażka Barcelony; rekord zostaje w Madrycie!

Barcelona uległa Atlético Madryt w spotkaniu 22. kolejki PD

W spotkaniu 22. kolejki Primera Division FC Barcelona niespodziewania uległa na własnym stadionie Atlético Madryt 1-3. Po raz kolejny pogromcą Dumy Katalonii okazał się Fernando "El Nińo" Torres, strzelec dwóch bramek.

Gospodarze przystąpili do meczu w sporym osłabieniu. Na boisku zabrakło Kameruńczyka Samuela Eto'o (kilka dni temu pogrążył swoją narodową reprezentację nie strzelając karnego w 1/4 finału Pucharu Narodów Afryki z Wybrzeżem Kości Słoniowej) oraz Ronaldinho (pauzuje za piątą żółtą kartkę otrzymaną w meczu z Mallorcą). Nie mogli wystąpić także Edmilson oraz Juliano Belletti.

Piłkarze Atlético przez 90 minut kontrolowali wydarzenia na boisku. Fatalnie spisywali się obrońcy Barcelony: Gabri oraz Oleguer. Nieźle zaprezentowali się Sylvinho, van Bronckhorst oraz Messi, który z powodu kontuzji nie wyszedł na drugą połowę. Generalnie był to bardzo kiepski występ Barcelony, a porażka w pełni zasłużona.

W ekipie Atleti doskonale spisywali się Fernando Torres, Maxi Rodriguez, Martin Petrov oraz bramkarz Leo Franco. Było to czwarty mecz bez porażki z rzędu podopiecznych Pepe Murcii z Barceloną (ostatnio trzy zwycięstwa i jeden remis).

Tym samym Duma Katalonii zakończyła passę czternastu zwycięstw z rzędu i nie pobiła rekordu Realu Madryt z sezonu 1960/1961. Czterdzieści pięć lat temu Królewscy odnieśli piętnaście zwycięstw z rzędu.