Podsumowanie 20. kolejki

Pierwsza kolejka rewanżów za nami

Oto zestawienie i krótki komentarz wyników 20. kolejki Primera División.

Zaragoza - Atlético 0:2

Niespodzianka w Aragonii. Beznadziejnie spisujące się jak dotąd Atletico, wreszie wygrało. Piłkarze z Madrytu wciąż wierzą w europejskie puchary.

Real Madryt - Cádiz 3:1

Trzy piękne gole Galacticos. Ale dopiero gol dla gości podziałał na nich mobilizująco.

Deportivo - Mallorca 2:2

Depor gra strasznie nierówno, a to się może zemścić na zakończenie sezonu. Co ciekawe gospodarze prowadzili już 2:0, ale stracili 2 gole w niespełna 5 minut.

Getafe - Espanyol 5:0

Pogrom Katalończyków, którzy nie istnieli na boisku. Riki tym razem nic nie strzelił.

Santander - Sevilla 2:3

Bardzo dobry mecz i niezwykle zacięty. Bardzo ciekawa końcówka.

Betis - Valencia 0:2

Chciałoby się powiedzieć: gdzie ten Betis sprzed roku ? Planowe zwycięstwo Valencii.

Villarreal - Osasuna 2:1

Osasuna już Barcelony nie dogoni. Ta porażka kosztowała gości utratę pozycji wicelidera na rzecz Valencii. A Real Madryt jest tuż tuż...

Málaga - Celta 0:2

Wygrała drużyna lepsza. A Malaga jest na najlepszym kursie do drugiej ligi.

Barcelona - Alavés 2:0

Goście wytrzymali tylko 45 minut. Barca mogła podwyższyć, ale Ronaldinho zmarnował karnego. Kolejne zwycięstwo Dumy Katalonii i pewny marsz po kolejne mistrzostwo.

Sociedad - Athletic 3:3

Goście wyrównani w ostatniej minucie meczu. Derby Kraju Basków były niezwykle emocjonujące. Athletic zajmuje teraz 19. miejsce w lidze i ich ewentualny spadek byłby największym rozczarowaniem obecnego sezonu.