/ marca.com, realmadrid.com

Castilla - Recre 1:2

Nieudany debiut Miguela Angela Portugala

Real Madryt Castilla przegrał na Valdebebas 1:2 z Recreativo Huelva. Tak więc debiut Miguela Angela Portugala na ławce trenerskiej nie wypadł najlepiej.

Castilla przystąpiła do meczu bez Soldado, który poleciał z pierwszą drużyną do Malagi, a który stanowi o potencjale ofensywnym drużyny rezerw. Zastąpił go Barral, który już w pierwszych minutach miał okazję by pokonać bramkarza gości, ale Luque okazał się lepszy. A w 14. minucie błąd w obronie popełnił Ruben i Aitor wpakował piłkę do siatki. To całkowicie wybiło z rytmu królewską młodzież i resztę spotkania kontrolowali piłkarze Recre, którzy walczą o awans do Primera. Odnotować można tylko rzut wolny wykonywany przez Jurado, który wybronił Luque i potencjalny rzut karny po faulu na aktywnym Jurado (zdjęcie), którego nie odgwizdał sędzia.

W drugiej połowie Castilla przycisnęła, ale nie na wiele to się zdało. W 60. minucie Dani Bautista przeprowadził akcję lewym skrzydłem i podał piłkę do Ikechukwu Uche, który nie miał problemów z pokonaniem Cobeno i tym samym zrównał się z ilością strzelonych bramek z Soldado. Obaj mają na koncie po 10 goli. Piętnaście minut później, po cudownym strzale z blisko 30 metrów, do siatki trafił Javi Garcia. Niestety kilkadziesiąt sekund później czerwoną kartkę za brutalny faul otrzymał Barral. Osłabiona Castilla jeszcze szarpała, ale nie była w stanie wydrzeć zwycięstwa dobrze grającemu i zmotywowanemu Recreativo.

1 – Castilla: Cobeńo; Palencia, Rubén, Arbeloa, Filipe; De la Red (Negredo min.70), Javi García; Balboa (Borja Valero min.68), Adrián Martín, Jurado; Barral.
2 - Recreativo de Huelva: Luque; Merino, Mateo (Bouzón min.29), Iker Begońa, Dani Bautista; Viqueira (Juvenal min.58), Barber, Xavi Jiménez, Aitor; Uche (Gastón Casas min.62), Rosu.
Sędzia: Rodado Rodríguez. Żółte kartki: Javi García, Filipe, Arbeloa oraz Rosu, Barber i Luque. Czerwoną kartkę otrzymał Barral.
Gole: 0-1, min.14: Aitor. 0-2, min.60: Uche. 1-2, min.72: Javi García.