REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2019.07.11, godz. 07:30, Mateo / uefa.com

Ramos: Nie mogę się doczekać mistrzostw Europy

Fot. Getty Images

Kapitan Realu Madryt udzielił wywiadu dla portalu UEFA.com. Pytania dotyczyły przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Sezon 2019/20 zapowiada się na długi, trudny, ale jednocześnie niezapomniany z mistrzostwami Europy na zakończenie. Jak się na to zapatrujesz?
To będzie wyjątkowy sezon. Po pierwsze, w Realu Madryt będziemy walczyć o trofea na wszystkich frontach, a później będą mistrzostwa Europy. To również atrakcyjny cel, jeden z moich wielkich osobistych celów na nadchodzący sezon. Gra dla mojego kraju, Hiszpanii, jest zawsze czymś wyjątkowym. Do tego możliwość wystąpienia na San Mamés w fazie grupowej, oczywiście jeśli się zakwalifikujemy, byłaby niesamowita. Osobiście nie mogę się doczekać na Euro.

To może być również dla ciebie sezon rekordów. Masz szansę stać się zawodnikiem z największą liczbą występów w reprezentacji Hiszpanii, a do tego skompletować hat-trick zwycięstw na mistrzostwach Europy…
Miałem szczęście, że byłem częścią niewiarygodnej generacji utalentowanych piłkarzy, którzy razem zdobyli wszystko, co było do zdobycia – mistrzostwo Europy w 2008 roku, mistrzostwo świata w 2010 i ponownie mistrzostwo Europy w 2012. Każdy z tych turniejów był wyjątkowy i dostarczył prawdziwej radości oraz niezapomnianych chwil. Teraz, jeśli wszystko potoczy się pomyślnie i selekcjoner będzie mnie powoływał, istnieje szansa na pobicie rekordu występów w reprezentacji Hiszpanii. Do tego pojawia się ambicja na zdobycie kolejnego tytułu. Jednak nie myślę o możliwej potrójnej koronie, tylko o dawaniu z siebie wszystkiego dla drużyny i mierzeniu wysoko, ponieważ jesteśmy w stanie wygrać z każdym i przywieźć puchar do domu.

Euro 2020 zapowiada się naprawdę bardzo interesująco. Mecze będą rozgrywane w całej Europie, z Hiszpanią prawdopodobnie rozgrywającą dwa grupowe spotkania w Bilbao…
To będzie wyjątkowy turniej z wieloma miastami-gospodarzami rozsianymi po Europie. Prawdziwe piłkarskie święto. Jeśli chodzi o San Mamés, co można powiedzieć? Każdy kto tam grał albo oglądał tam mecz, zdaje sobie sprawę, że to jest wyjątkowy stadion w mieście, które kocha piłkę nożną. Jestem przekonany, że zostaniemy znakomicie przyjęci przez kibiców i że atmosfera w Bilbao podczas turnieju będzie wyjątkowa, w szczególności podczas naszych meczów, jeśli eliminacje na to pozwolą.

Podsumowując – najlepsze reprezentacje, najlepsi piłkarze w Europie, dwanaście cudownych stadionów na całym kontynencie. Jak dobre będzie Euro 2020?
Zapowiada się bardzo obiecująco! Gra na mistrzostwach Europy – albo ogólnie gra w reprezentacji – jest zawsze zaszczytem. Jednak ten turniej będzie jeszcze bardziej wyjątkowy. Możliwość rozegrania dwóch meczów w fazie grupowej w Bilbao i doświadczenie gry na najnowocześniejszych stadionach Europy… San Mamés będzie niesamowite. Dotarcie na Wembley również było piękne. Wembley to legendarny stadion, nie grałem tam jeszcze wystarczająco. Możliwość gry na tym obiekcie mogłaby być wisienką na torcie dla wspaniałego sezonu.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Mecze reprezentacyjne

Komentarze

2019.07.11, godz. 09:25, LaDroN17
Hmm ciekawe gdzie się tutaj doczytałes że to jego główny cel. Masz jakieś ukryte zdolności?
2019.07.11, godz. 09:17, piotrykenos
Jak już przed sezonem jego głównym celem jest koniec sezonu czyli Euro, to obstawiam że Militão sobie sporo pogra w tym sezonie

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama