Koniec sezonu dla Juvenilu A

Królewscy odpadli w półfinale Pucharu Króla z Villarrealem

Juvenil A zakończył sezon bez pucharów. Ostatnią szansę stracił dzisiaj, odpadając w półfinale Pucharu Króla z Villarrealem. Pierwszy mecz madrytczycy przegrali 0:1 i na własnym stadionie musieli odrabiać straty. W pierwszej połowie zagrali znakomicie i prowadzili już 2:0, a powinni byli zdobyć więcej goli. Sytuację skomplikowało trafienie Villarrealu, na które Królewscy nie zdołali odpowiedzieć. W końcówce podopieczni Daniego Poyatosa postawili wszystko na jedną kartę, co skończyło się skuteczną kontrą rywali.

Mecz rozpoczął się idealnie dla Królewskich, którzy straty z pierwszego spotkania odrobili już w 4. minucie. Jörgensen sfaulował Marvina w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Miguel Baeza. Madrytczycy przejęli całkowitą kontrolę nad wydarzeniami na boisku i poszukiwali drugiego gola. Okazję miał Baeza, ale spudłował, a w 20. minucie César trafił w słupek. Wydawało się, że lada moment będą się cieszyć z drugiego trafienia. I tak też się stało. Na listę strzelców pięknym golem z linii pola karnego wpisał się Miguel Gutiérrez. Dopiero wtedy pierwszą groźną akcję stworzył Villarreal, próbując zaskoczyć źle ustawionego Altube, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką. W ostatnich sekundach pierwszej połowy obie drużyny miały po jednej okazji, ale na przerwę Królewscy schodzili z dwubramkową przewagą.

W drugiej połowie gra się wyrównała i długo niewiele się działo na boisku. W 66. minucie Moha mógł podwyższyć prowadzenie z rzutu wolnego. Uderzył bardzo dobrze, ale piłka odbiła się od słupka. Niestety, niewykorzystane sytuacje się mszczą. Nińo zdołał pokonać Altube i to Villarreal w tym momencie miał w garści awans. Real Madryt ruszył do ataku i zepchnął rywali do obrony, ale nic z tego nie wychodziło, a czasu było coraz mniej. W końcówce bezpośrednią czerwoną kartkę dostał Antonio Blanco i osłabiona drużyna już nie potrafiła zagrozić bramce Jörgensena. W dodatku w ostatnich sekundach Villarreal zdołał wyprowadzić skuteczny kontratak. Królewscy odpadają z rozgrywek i nie zagrają w finale po raz pierwszy od sześciu lat.

Real Madryt – Villarreal 2:2 (2:0)
1:0 Miguel Baeza 4’ (rzut karny)
2:0 Miguel Gutiérrez 27’ (asysta: Moha Moukhliss)
2:1 Fernando Nińo 69’
2:2 Gonzaga Delage 94’

Real Madryt U-19: Diego Altube, Mircea Alexandru, Miguel Gutiérrez, Mario Gila, Víctor Chust, Antonio Blanco ( 89’), Moha Moukhliss (Fran Rivera 78’), César Gelabert, Marvin Park (Pedro Ruiz 71’), Miguel Baeza, Rodrigo Rodrigues.

Villarreal U-19: Filip Jörgensen, Izan Morcillo (José Blanco 43’), Vadik Murria, Daniel Pereiro (John Nwanko 43’), Daniel Tasende, Jorge Galdón, Iván Morante, Carlo Adriano, Enric Martínez (Gonzaga Delage 60’), Fernando Nińo, Juan Carlos Arana (Rodri Robles 74’).