Hiszpania pokonała Belgię, bardzo dobry mecz Ceballosa

Zdecydował gol Fornalsa w 89. minucie

Hiszpania rzutem na taśmę zdołała wywalczyć komplet punktów w starciu z Belgią dzięki trafieniu Fornalsa, któremu asystował Ceballos. Pomocnik Realu Madryt rozegrał pełne 90 minut, podobnie jak Vallejo czy Borja Mayoral. Teraz La Rojita o awans powalczy w ostatniej kolejce w starciu z Polską. Hiszpania w starciu z Belgami zdecydowanie przeważali, szczególnie w pierwszej połowie, ale mieli problem ze strzeleniem gola. Belgia w pierwszej części oddali tylko jeden strzał i zdołali trafić do siatki. Ceballos natomiast zdecydowanie był jedną z najjaśniejszych postaci spotkania.

Hiszpanie rozpoczęli mecz bardzo dobrze. Przeprowadzili akcję prawym skrzydłem, Soler dograł do Olmo, który strzałem z pierwszej piłki nie dał szans De Wolfowi. La Rojita próbowała pójść za ciosem, wykorzystując dobrą dyspozycję w początkowych chwilach. W 10. minucie szansę miał Mayoral, lecz posłał piłkę nad poprzeczką. Kilkadziesiąt sekund później próbował Ceballos z dystansu, ale jemu również zabrakło precyzji. Belgowie zdołali się w końcu otrząsnąć i praktycznie ich pierwsza akcja okazała się skuteczna. Bornauw doprowadził do wyrównania, najlepiej odnajdując się w zamieszaniu w polu karnym Sivery. Następne minuty należały do Ceballosa, który najpierw trafił w poprzeczkę, a następnie jego uderzenie zdołał zatrzymać De Wolf. Hiszpania miała ogromną przewagę, ale na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1.

W drugiej połowie dalej przeważali zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego. Swoje okazje miał Fornals, lecz ponownie De Wolf stanął na wysokości zadania. W 55. minucie Ceballos uderzał z rzutu wolnego. Zrobił to niemal perfekcyjnie, jednak ostatecznie futbolówka wylądowała na poprzeczce. Pomocnik Królewskich rozgrywał znakomite spotkanie. Szanse na gola mieli również Olmo oraz Mayoral, ale decydujące słowo należało do Fornalsa. Zanim to nastąpiło, Belgowie mogli sprawić niespodziankę. Leya Iseska skiksował w kluczowym momencie, mając na nodze piłkę meczową. Wreszcie w 89. minucie Ceballos podał do Fornalsa, który pięknym strzałem z dystansu umieścił futbolówkę w siatce.

Hiszpania – Belgia 2:1 (1:1)
1:0 Olmo 7’ (asysta: Soler)
1:1 Bornauw 24’ (asysta: Cools)
2:1 Fornals 89’ (asysta: Ceballos)

Hiszpania U-21: Sivera, Junior Firpo, Meré, Vallejo, Aguirregabiria, Merino, Ceballos, Oyarzabal (Alfonso 69’), Soler (Fornals 46’), Olmo, Mayoral (Mir 69’).

Belgia U-21: De Wolf, Cools, Faes, Bornauw, Cobbaut, Mangala (Amuzu 58’), Heynen (De Sart 77’), Schrijvers, Bastien, Lukebakio, Mbenza (Leya Iseka 69’).