Wysoka porażka Japonii z Chile, 90 minut Kubo

Słaby start Azjatów w Copa América

Japonia zaliczyła bardzo słabą inaugurację Copa América, przegrywając z Chile aż 0:4. Takefusa Kubo rozegrał pełne 90 minut, ale nie był w stanie pomóc drużynie w wywalczeniu chociażby punktu. Oddał dwa strzały, lecz oba minęły bramkę Ariasa. Chętnie wdawał się w dryblingi, jednak w wielu przypadkach kończyło się to stratą piłki. W ogóle nie zapuszczał się do defensywy i praktycznie nie miał kontaktu z futbolówka na własnej połowie. Japończycy muszą zagrać znacznie lepiej z Urugwajem, jeśli chcieliby awansować do kolejnej rundy.

W pierwszej połowie gra była kontrolowana przez Chile, ale mimo wszystko Japonia potrafiła stworzyć sobie sytuacje. Gracze z Ameryki Południowej strzelali częściej, jednak zdołali pokonać Osako dopiero w końcowych minutach tej części spotkania. Aránguiz dośrodkował z rzutu rożnego, a do piłki najwyżej wyskoczył Pulgar, wpisując się na listę strzelców.

Po zmianie stron gra się wyrównała, ale do siatki trafiali tylko Chilijczycy. Dosyć szybko, bo w 54. minucie zdołali podwyższyć prowadzenie. Uderzał Vargas, futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od obrońcy i Osako był bezradny. Japonia starała się zdobyć kontaktową bramkę, jednak rozmontowywanie defensywy lepiej wychodziło Chilijczykom. W 82. minucie gola strzelił Alexis i stało się jasne, że trzy punkty powędrują w ręce graczy z Ameryki Południowej. Zrezygnowani Japończycy dali się zaskoczyć jeszcze raz i ostatecznie przegrali aż 0:4.

Japonia – Chile 0:4 (0:1)
0:1 Pulgar 41’ (asysta: Aránguiz)
0:2 Vargas 54’ (asysta: Isla)
0:3 Alexis Sánchez 82’ (asysta: Aránguiz)
0:4 Vargas 83’ (asysta: Alexis Sánchez)

Japonia: Osako, Sugioka, Tomiyasu, N. Ueda, Hara, Nakajima (Abe 66’), Nakayama, Shibasaki, Maeda (Miyoshi 66’), A. Ueda (Okazaki 79’), Kubo.

Chile: Arias, Isla, Medel, Maripan, Beausejour, Aránguiz, Pulgar, Vidal (Pablo Hernández 78’), Fuenzalida (Opazo 80’), Vargas, Alexis Sánchez (Júnior Fernandes 87’).