Piękny gol Ceballosa, porażka Hiszpanii [VIDEO]

Gospodarze lepsi od <I>La Rojity</i>

Hiszpania źle zaczęła Mistrzostwa Europy do lat 21 i w pierwszej potyczce przegrała z gospodarzami 1:3. W pierwszym składzie La Rojity wystąpili Jesús Vallejo, Dani Ceballos i Borja Mayoral, jednak nie będą dobrze wspominać tego występu. Ten drugi wpisał się na listę strzelców i już w pierwszych minutach popisał się fantastycznym trafieniem, ale ostatecznie to trafienie nic Hiszpanom nie dało. Dwóch pozostałych spisało się mniej więcej tak jak większość kolegów z drużyny…

Pierwsze minuty należały do Daniego Ceballosa. Kapitalne trafienie, duża dojrzałość w grze i ogromna pewność siebie, którą 22-latek potrafił zamienić na efektywną grę. Przerastał pozostałych piłkarzy o klasę. Po golu nie było jednak efektów i trzeba też zaznaczyć, że on sam nie zawsze wybierał optymalne rozwiązania. W 35. minucie Unai Simón praktycznie opuścił bramkę, co strzałem z ostrego kąta wykorzystał Federico Chiesa. Świetna indywidualna akcja gracza Fiorentiny zawocowała wyrównaniem, jednak gospodarze nie byli zadowoleni z remisu i liczyli na więcej.

W drugiej połowie Włosi też oddali inicjatywę, choć dużo częściej potrafili się odryźć. Po sporym zamieszaniu potrafili wyjść na prowadzenie, a Hiszpanie za serię błędów zapłacili najwyższą możliwą karę. Ostatnie słowo też należało do gospodarzy. Carlos Soler w bezmylny sposób faulował rywala w okolicach 16. metra, a arbiter po interwencji VAR podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił Lorenzo Pellgrini.

W drugim meczu grupy A Polska wygrała z Belgią 3:2, a sytuacja Hiszpanii wygląda bardzo kiepsko. Wydaje się, że do awansu do półfinału potrzebne będą dwie wygrane, a i tak nie zagwarantuje to wyjścia z grupy, ponieważ zależeć to będzie także od rezultatów w pozostałych grupach. 19 czerwca (środa) o 18:30 La Rojita zagra z rówieśnikami z Belgii.

Włochy – Hiszpania 3:1 (1:1)
0:1 Ceballos 9' (asysta: Fabián Ruiz)
1:1 Chiesa 36' (asysta: Barella)
2:1 Chiesa 64' (asysta: Barella)
3:1 Pellegrini 82' (rzut karny)

Włochy: Meret; Calabresi, Mancini, Bonifazi (88' Bastoni), Dimarco; Barella, Mandragora, Pellegrini; Zaniolo (42' Orsolini), Kean (60' Cutrone), Chiesa.
Hiszpania: Simón; Aguirregabiria, Meré, Vallejo, Martín; Zubeldia (67' Fornals), Ceballos, Fabián Ruiz (46' Merino); Soler, Oyarzabal (85' Mir), Mayoral.