Porażka Juvenilu A w pierwszym półfinałowym meczu

Królewscy przegrali z Villarrealem 0:1

Juvenil A przegrał na wyjeździe z Villarrealem 0:1 w pierwszym półfinałowym meczu w ramach młodzieżowego Pucharu Króla. Decydujący gol padł w końcówce, więc tym bardziej szkoda, że nie udało się wywalczyć przynajmniej remisu. Blancos będą jeszcze mieli okazję do odrobienia strat w rewanżu, który odbędzie się za tydzień w Madrycie. Powoli sezon drużyny do lat 19 dobiega końca, ale zawodnicy muszą się zmusić do dodatkowego wysiłku, żeby nie zakończyć rozgrywek z pustymi rękami.

Królewscy dobrze rozpoczęli dzisiejsze spotkanie. Atakowali, kontrolowali wydarzenia na boisku, ale jednocześnie mieli problem z tworzeniem zagrożenia pod bramką Jörgensena. Z upływem czasu coraz bardziej do głosu dochodził Villarreal i w 38. minucie miał znakomitą sytuację, lecz piłka ostatecznie wylądowała na poprzeczkę. Gospodarze wykorzystali słabszą grę Realu Madryt i próbowali zdobyć gola do szatni. Nie zdołali jednak tego zrobić i na przerwę oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron kolejną szansę miał Villarreal. Tym razem próbował Arana, ale dobrze interweniował Altube. W odpowiedzi zaatakowali Królewscy i kolejny raz błysnął Rodrigo. Niestety, zabrakło mu nieco szczęścia, bo piłka po jego strzale uderzyła w słupek. Spotkanie było bardzo wyrównane i oba zespoły miały swoje szanse. Jednak skuteczniejsi byli gospodarze. W 86. minucie wyprowadzili kontratak, uderzał José Blanco, Altube zdołał ten strzał obronić, lecz był bezradny przy dobitce Galdóna. Czasu na odpowiedź było już niewiele i ostatecznie Real Madryt musiał się pogodzić z porażką.

Villarreal – Real Madryt 1:0 (0:0)
1:0 Jorge Galdón 86’

Villarreal U-19: Filip Jörgensen, Izan Morcillo (John Nwanko 88’), Daniel Tasende, Vadik Murria, Daniel Pereiro, Iván Morante, Enric Martínez (Rodri Robles 93’), Carlo García, Fernando Nińo (Gonzaga Delage 91’), Jorge Galdón, Juan Carlos Arana (José Blanco 84’).

Real Madryt U-19: Diego Altube, Mircea Alexandru, Álex Zekri, Mario Gila, Víctor Chust, Carlos Algarra (Álvaro Martín 93’), Moha Moukhliss, César Gelabert, Pedro Ruiz (Marvin Park 67’), Miguel Baeza, Rodrigo Rodrigues (Fran Rivera 83’).