Brazylia wygrywa na otwarcie Copa América

Dobry występ Casemiro

Brazylia pokonała Boliwię 3:0 w meczu otwarcia Copa América 2019. Casemiro rozegrał pełne spotkanie, a Éder Militão pozostał cały mecz na ławce rezerwowych.

Pierwszą połowę lepiej zaczęli gospodarze, ale z czasem ich zapał malał. Boliwia była jednak wyraźnie słabszym zespołem i w tej części spotkania stać ją było tylko na dwa niegroźne uderzenia z dystansu. Brazylia pomimo przewagi nie stworzyła sobie jednak dogodnej sytuacji. Druga połowa rozpoczęła się od rzutu karnego za zablokowanie ręką dośrodkowania przez Boliwijczyka. Jedenastkę pewnie wykorzystał Coutinho, co ustawiło spotkanie Canarinhos. Trzy minuty później ten sam zawodnik wbił piłkę głową do pustej bramki po ładnym rozegraniu Richarlisona i dośrodkowaniu Firmino. Gospodarze do końca kontrolowali już spotkanie, a wynik w 85. minucie ustalił Everton, schodząc z lewego skrzydła i posyłając piękne uderzenie po długim słupku bramki rywali. Boliwię stać było tylko na jeden celny strzał, który został oddany w 88. minucie meczu.

Casemiro po raz kolejny stworzył parę pomocników z Fernandinho, wymieniając się z nim pozycyjnie w aspektach defensywnych i ofensywnych zależnie od sytuacji i akcji. Pomocnik Królewskich był dosyć pewny w rozgrywaniu piłki i kilka razy odważył się posłać dobre prostopadłe zagrania, które napędzały akcje jego zespołu, mijając nawet po trzy formacje rywala. Raz Case zdecydował się też na próbę przelobowania bramkarza rywali, ale piłka minęła słupek o kilkadziesiąt centymetrów. Do tego w jego przypadku doszła oczywiście charakterystyczna agresywna gra w defensywie.

W grupie A grają jeszcze Wenezuela i Peru, które zmierzą się ze sobą dzisiaj o 21:00 czasu europejskiego. Jeśli chodzi o kolejne występy Canarinhos i graczy Królewskich, w środę 19 czerwca o 2:30 ich rywalem będzie Wenezuela, a w sobotę 22 czerwca o 21:00 Peru.

Brazylia 3:0 Boliwia
1:0 Coutinho 50' (rzut karny)
2:0 Coutinho 53' (asysta: Firmino)
3:0 Everton 85' (asysta: Fernandinho)

GOLE

Brazylia: Alisson; Alves, Silva, Marquinhos, Luís; Casemiro, Fernandinho; Richarlison (83', Willian), Coutinho, Neres (81', Everton) i Firmino (65', Jesus).