Wygrana Belgii, Hazard z asystą

Świetne występy graczy Królewskich

Belgia wygrała ze Szkocją 3:0 w ramach eliminacji do EURO 2020. Thibaut Courtois i Eden Hazard rozegrali pełne spotkania. Bramkarz popisał się przy dwóch sytuacjach rywali, a atakujący zanotował asystę i brał udział w drugiej akcji bramkowej.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem zdecydowanej dominacji gospodarzy. Pierwszą groźniejszą akcję w 10. minucie stworzyli goście, ale strzał Burke'a przeszedł obok słupka i ogólnie Courtois nie zaliczył w pierwszej części spotkania ani jednej interwencji bramkarskiej. Pod drugą bramką szalał za to Eden Hazard, który brał udział w stworzeniu kilku bardzo dobrych okazji dla Belgii. Ostatecznie wysiłki gospodarzy opłaciły się w doliczonym czasie gry, gdy Eden zagrał do Thorgana i następnie zgarnął przed linią końcową piłkę, którą obrońca zbyt lekko wybił po walce z jego bratem. Hazard poczekał, wypatrzył na piątym metrze Lukaku i idealnie dośrodkował na jego głowę.

Obraz gry nie zmienił się w drugiej połowie. Belgowie tworzyli sobie mnóstwo sytuacji aż podwyższyli wynik w 57. minucie po akcji, w której znowu kluczowy był Hazard. Kompany zagrał piłkę przez dwie linie rywala, a Eden piętą zgrał ją do De Bruyne'a. Ten oddał ją Hazardowi, a nowy gracz Królewskich po tańcu przed polem karnym zagrał na lewe skrzydło do Thorgana. Piłkę przejął jednak De Bruyne i od razu uderzył na bramkę, a odbity przez bramkarza strzał do pustej bramki dobił Lukaku. Warto zaznaczyć, że gdyby w eliminacjach działał VAR, bramka byłaby nieuznana, bo De Bruyne przejął podanie między braćmi Hazard, gdy wracał ze spalonego. Drugi strzał, który był jednocześnie pierwszym celnym, Szkoci oddali dopiero w 80. minucie, ale Courtois wyciągnął się i obronił uderzenie lecące po długim słupku. Pięć minut później Szkoci mieli sytuację sam na sam, ale bramkarz Los Blancos wytrzymał do końca i zatrzymał piłkę prawą dłonią, a potem pozostał uważny w zamieszaniu, w którym rywale mieli jeszcze potencjalnie dwie szanse na oddanie uderzenia. Wynik ustalił De Bruyne, któremu piłkę na strzał z 18. metrów wystawił Mertens.

Golkiper Realu ogólnie musiał zanotować tylko dwie interwencje bramkarskie, w których poradził sobie znakomicie, a poza tym prezentował się poprawnie w wybiciach i wsparciu kolegów w wyprowadzaniu akcji. Co do atakującego Królewskich, Hazard zanotował imponujące spotkanie pod względem kreowania sytuacji i rozgrywania akcji. Belg poza asystą i teoretyczną asystą drugiego stopnia zanotował kilka innych potencjalnych ostatnich podań czy asyst drugiego stopnia w innych groźnych akcjach swojego zespołu. Ten mecz był dowodem na to, że Belg będzie doskonałą bronią Królewskich na rywali, którzy będą grali przeciwko Realowi bardzo nisko ustawioną obroną.

W grupie I wszystkie ekipy mają po 4 rozegrane spotkania. Belgia prowadzi z kompletem punktów przed Rosją, która ma 9 oczek, oraz Kazachstanem i Szkocją, które zgromadziły po 6 punktów. Kolejne spotkania kadra Courtois i Hazarda rozegra we wrześniu, gdy czekają ją wyjazdowe starcia z San Marino i Szkocją.

Belgia 3:0 Szkocja
1:0 Lukaku 45' (asysta: E. Hazard)
2:0 Lukaku 57'
3:0 De Bruyne 90' (asysta: Mertens)

GOLE

Belgia: Courtois; Alderweireld, Kompany (90', Vermaelen), Vertonghen; Meunier, Witsel, Tielemans (78', Mertens), T. Hazard (90', Carrasco); De Bruyne, E. Hazard i Lukaku.