W najciekawszym meczu Bayern pokonał Juventus

GRUPA A
FC Bayern Monachium - Juventus Turyn 2:1
(Deisler 32’, Demichelis 39’ - Ibrahimović 90’)
Zdecydowanie największy szlagier dzisiejszego dnia, w którym zmierzyli się dwaj pretendenci do końcowego triumfu. Po emocjonującej pierwszej połowie, stojącej pod znakiem dominacji Bayernu, gospodarze prowadzili z pozbawionym Vieiry Juventusem 2:0. W drugiej połowie Juve wbrew logice nie rzuciło się do ataku i pierwszą czystą sytuację bramkową stworzyło dopiero w 61. minucie. Bawarczycy nie pozostawali dłużni, a za największego pechowca uznać się może Roy Makaay. Honorową bramkę dla Starej Damy zdobył w końcówce meczu Zlatan Ibrahimović.

SK Rapid Wiedeń - Club Brugge KV 0:1 (Balaban 75’)
Piłkarze z Belgii znacznie zwiększyli swoje szanse na awans do kolejnej rundy. Przyszło im to jednak z trudem, czego dowodem jest zaledwie jeden gol. Portillo grał do 70. minuty, Marcin Adamski - 90.

GRUPA B
AFC Ajax – FC Thun 2:0
(Anastasiou 36’, 55’)
32-letni Grek Yannis Anastasiou, który niedawno o mało nie opuścił klubu ze stolicy Holandii, dwoma golami dał Ajaksowi bezproblemowe zwycięstwo nad skromniutkim FC Thun.

AC Sparta Praga - Arsenal FC 0:2 (Henry 21’, 74’)
Wielki popis Henry’ego, który dopiero co wrócił do zdrowia po odniesionej we wrześniu kontuzji i zaczął mecz na ławce rezerwowych. Wszedł na murawę w 15. minucie, gdy kontuzję odniósł José Antonio Reyes i już po sześciu minutach zdobył gola.

GRUPA C
Panathinaikos FC - FC Barcelona 0:0

Trzyosobowa formacja ofensywna Barcelony z weteranem Larssonem nie dała rady Galinovicowi (który, jak i jego vis á vis, Victor Valdés, miał niewiele do roboty) i obrońcom Koniczynek, czym najbardziej rozczarowani są zapewne Eto’o i Ronaldinho. Podział punktów jest wynikiem sprawiedliwym i nie zabierającym gospodarzom szans na awans. Emmanuel Olisadebe spędził cały mecz na ławce.

Udinese Calcio - Werder Brema 1:1 (Di Natale 86’ - Felipe 64’ samob.)
Rezerwowy Antonio Di Natale na cztery minuty przed końcowym gwizdkiem dał swojej drużynie zasłużony remis w emocjonującym i wyrównanym meczu przeciwko Werderowi Brema.

GRUPA D
Manchester United FC - LOSC Lille Métropole 0:0

Drugi w tym sezonie Champions League bezbramkowy remis zarówno Czerwonych Diabłów, jak i Lille, z tą różnicą, że Francuzi jeszcze nie zdobyli choćby jednego gola. Punkt wywieziony z Old Trafford jest jednak niezwykle cennym wynikiem.

Villarreal CF - SL Benfica 1:1 (Riquelme 72’ karny - Manuel Fernandes 77’)
Piłkarze Manuela Pellegriniego zdobyli pierwszego w historii klubu gola w Lidze Mistrzów. Ze zdobytego w ten sposób prowadzenia cieszyli się jednak ledwie pięć minut, gdyż w 77. minucie Manuel Fernandes dał swojej drużynie wyrównanie. Dużo bardziej utytułowana drużyna z Portugalii mocno się jednak musiała namęczyć, by ugrać w Hiszpanii remis.

Martin Demichelis tuż po zdobyciu gola (fot.: uefa.com)