Juvenil A wyeliminował Barcelonę, piękna bramka Antonio Blanco

Rewanż zakończył się remisem 1:1

Juvenil A zremisował z Barceloną 1:1 w rewanżowym meczu młodzieżowego Pucharu Króla i awansował dzięki temu do półfinału, ponieważ pierwsze spotkanie madrytczycy wygrali 2:0. Dzisiejszy pojedynek nie był łatwy ze względu na wysoką temperaturę. Do tego Katalończycy wierzyli w możliwość odrobienia strat i zdołali nawet objąć prowadzenie. Ostatecznie wszystko skończyło się pomyślnie, a do remisu doprowadził Antonio Blanco, trafiając do siatki niemal z połowy boiska. W poniedziałek Królewscy poznają półfinałowego rywala.

Mecz rozpoczął się od przewagi Barcelony, która od pierwszego gwizdka starała się narzucić własny rytm. Real Madryt przeczekał ten moment i po kwadransie zaczął sobie stwarzać okazje. Bliski szczęścia był César, ale Tenas popisał się dobrą interwencją. W 29. minucie błąd popełnił Altube, ale Jandro nie zdołał go wykorzystać. Bramkarz Królewskich odkupił swoją winę. Chwilę później znów Katalończycy mogli trafić do siatki, lecz Altube tym razem spisał się perfekcyjnie, podobnie jak Tenas w końcowych sekundach pierwszej połowy. Do przerwy bramek nie było, z czego bardziej zadowoleni mogli być gospodarze.

Po zmianie stron do ataku ruszyła Barcelona, co skończyło się golem Antonio Jesúsa po rzucie rożnym. Obrona Królewskich nie spisała się najlepiej, a Katalończycy jeszcze mocniej uwierzyli w możliwość odwrócenia losów dwumeczu. Real Madryt mógł zamknąć rywalizację w 71. minucie po główce Víctora Chusta, ale niesamowitą paradą popisał się Tenas. Barcelona cały czas naciskała, aż w końcu do akcji wkroczył kapitan Blancos – Antonio Blanco. Najpierw odebrał piłkę rywalom w środku boiska, a później natychmiast zdecydował się na uderzenie. Tenas był zbyt daleko od bramki i nie zdołał zatrzymać piłki. Ten gol dał Realowi Madryt pewność gry w kolejnej rundzie. Katalończycy próbowali jeszcze do samego końca, ale nie potrafili zaskoczyć Altube i pożegnali się z rozgrywkami.

Real Madryt – Barcelona 1:1 (0:0)
0:1 Antonio Jesús 51’
1:1 Antonio Blanco 85’

Real Madryt U-19: Diego Altube, Mircea Alexandru, Miguel Gutiérrez (Benja Garay 83’), Mario Gila, Víctor Chust, Antonio Blanco, Carlos Algarra, Moha Moukhliss (Fran Rivera 65’), Rodrigo Rodrigues (Pedro Ruiz 80’), Miguel Baeza, César Gelabert (Marvin Park 65’).

Barcelona U-19: Arnau Tenas, Sergi Rosanas, Arnau Comas (Josep Jaume 68’), Álvaro Sanz, Mika Mármol, Jandro Orellana, Peque (Nils Moreno 56’), Antonio Jesús (Sergi Serrano 65’), Alejandro Marqués, Nico González (Antonio Sola 89’), Ansu.