Wygrana Urugwaju, piękny gol Valverde [VIDEO]

Ostatni mecz <I>La Celeste</I> przed Copa América

W ostatnim meczu reprezentacji Urugwaju przed Copa América Fede Valverde rozegrał całą drugą połowę i zdobył bardzo ładną bramkę. Jego drużyna wygrała 3:0 z Panamą i pokazała, że jest gotowa do gry w turnieju, który odbędzie się w Brazylii. La Celeste zagra w grupie z Chile, Japonią i Ekwadorem.

Pierwsza połowa należała do Urugwaju, choć w jedenastce zabrakło i Edisona Cavaniego, i Luisa Suáreza. Osamotnionym napastnikiem był Maxi Gómez, a w środku pola zagrali zawodnicy z Serie A – Rodrigo Bentancur (Juventus) i Matías Vecino (Inter). Przed przerwą Urugwaj wyraźnie dominował i zdobył jedną bramkę, jednak brakowało cracków w ofensywie.

W drugiej połowie w świetnym stylu zameldował się Suárez, który strzelił pięknego gola bezpośrednio z rzutu wolnego. Urugwaj pozwalał po przerwie na nieco więcej Panamczykom, jednak był też bardziej bezpośredni i groźniejszy w ofensywie. Ostatecznie wynik ustalił Fede Valverde, dla którego było to drugie trafienie w barwach reprezentacji. Przez większość drugiej połowy pomocnik Realu Madryt tworzył parę środkowych pomocników z Lucasem Torreirą z Arsenalu. Rywalizacja na tej pozycji jest jednak bardzo duża i prawdopodobnie w Copa América 20-letni zawodnik będzie musiał liczyć się z tym, że więcej czasu spędzi na ławce rezerwowych.

Urugwaj – Panama 3:0 (1:0)
1:0 Maxi Gómez 19' (asysta: De Arrascaeta)
2:0 Suárez 69'
3:0 Valverde 79'

Urugwaj: Muslera; Cáceres, Godín, Giménez, Laxalt; Bentancur (56' Torreira), Vecino (46' Valverde); Nández (75' Pereiro), De Arrascaeta (75' Rodríguez), Lodeiro (64' Cavani); Maxi Gómez (63' Suárez).