Juvenil A pokonał Barcelonę 2:0, cudowny gol Rodrigo

Królewscy o krok bliżej półfinału

Juvenil A rozegrał bardzo dobre spotkanie i w pierwszym meczu ćwierćfinału młodzieżowego Pucharu Króla pokonał na wyjeździe Barcelonę 2:0. Na uwagę zasługuje przede wszystkim drugi gol w tym pojedynku. Rodrigo błysnął akcją, którą z pewnością zapamięta na długo, ponieważ jest na co popatrzeć. Królewscy nie tylko zdołali zdobyć dwie bramki na terenie rywali, ale również zachowali czyste konto. Rewanż odbędzie się za tydzień w Madrycie i podopieczni Daniego Poyatosa podejdą do niego z zaliczką.

W pierwszych minutach spotkania obie drużyny miały problemy ze stwarzaniem sobie sytuacji. Nieco większą kontrolę nad grą miał jednak Real Madryt. Królewscy wykorzystali to i objęli prowadzenie. Z prawego skrzydła piłkę w pole karne dograł Alexandru, a Miguel Baeza wpakował ją do siatki. Madrytczycy poszli za ciosem i w 19. minucie było już 2:0. Rodrigo otrzymał futbolówkę dosyć daleko od bramki, ale w pojedynkę zdołał wymanewrować całą defensywę Barçy i podwyższyć prowadzenie. Cudowne trafienie Brazylijczyka. Dopiero przy takim wyniku gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę, jednak Altube nie mógł narzekać na nadmiar pracy. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy szansę na kontaktowego gola miała Barcelona, lecz Ansu nie zdołał oddać dobrego strzału. Przewaga gospodarzy w tym momencie spotkania była wyraźna, ale Real Madryt dobrze się bronił. Barça nie odpuszczała i w 63. minucie okazję miał Marqués, jednak minimalnie spudłował. W odpowiedzi kolejną genialną akcją popisał się Rodrigo, zabrakło tylko precyzyjniejszego strzału, ponieważ trafił w poprzeczkę. Katalończycy przeważali już do samego końca, a Królewscy nastawiali się na grę z kontrataku. Ostatecznie kolejnych goli nie było i madrytczycy do rewanżu podejdą z dwubramkową zaliczką.

FC Barcelona – Real Madryt 0:2 (0:2) SKRÓT
0:1 Miguel Baeza 13’ (asysta: Mircea Alexandru)
0:2 Rodrigo Rodrigues 19’

FC Barcelona U-19: Arnau Tenas, Sergi Rosanas, Arnau Comas (Antonio Sola 72’), Josep Jaume, Mika Mármol, Álvaro Sanz, Nils Moreno (Peque 69’), Lucas de Vega (Nico González 56’), Alejandro Marqués, Jandro Orellana, Ansu.

Real Madryt U-19: Diego Altube, Mircea Alexandru, Miguel Gutiérrez (Rubén Pulido 80’), Mario Gila, Víctor Chust, Antonio Blanco, Marvin Park (Mohamed Mizzian 76’), Moha Moukhliss (Fran Rivera 90’), Carlos Algarra, Rodrigo Rodrigues, Miguel Baeza.