Juvenil A w ćwierćfinale młodzieżowego Pucharu Króla

Królewscy pokonali Tenerife 4:1

Juvenil A pokonał w rewanżowym spotkaniu Tenerife 4:1 i pewnie awansował do ćwierćfinału. Królewscy mieli zaliczkę z pierwszego meczu (wygranego 2:1) i zdołali ją powiększyć. Tylko początkowe minuty drugiej połowy należały do Kanaryjczyków, przez resztę pojedynku Blancos prezentowali się lepiej. Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się jutro o godzinie 17:00. Do rozegrania w 1/8 finału pozostał już tylko jeden mecz.

Real Madryt dobrze rozpoczął mecz i objął prowadzenie tuż po upływie pierwszego kwadransa. Pięknym podaniem popisał się Moha, a akcję bezbłędnie wykończył Baeza. Królewscy całkowicie zdominowali spotkanie, czego efektem była druga bramka. Ponownie w rolę asystenta wcielił się Moha, a tym razem do siatki trafił Rodrigo. Wysoka temperatura utrudniała grę obu zespołom, stąd potrzebna była przerwa na nawodnienie. Do tego tempo gry zdecydowanie nie porywało. Podopieczni Daniego Poyatosa mieli jednak to, czego chcieli. Do przerwy prowadzili 2:0 i byli już jedną nogą w ćwierćfinale.

Po zmianie stron Tenerife rzuciło się do ataków i strzeliło kontaktowego gola. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił David Rodríguez. Kanaryjczycy starali się pójść za ciosem i zepchnęli madrytczyków do defensywy. Pod bramką Adriána działo się zdecydowanie zbyt dużo. W odpowiedzi szansę na gola miał Chust, lecz jeden z obrońców zdołał wybić piłkę z linii bramkowej. Nawałnica ataków Tenerife w końcu ustała, Real Madryt odzyskał kontrolę i przypieczętował awans do ćwierćfinału w końcówce spotkania. Najpierw gola strzelił Pedro, a następnie wynik spotkania ustalił Miguel Baeza.

Real Madryt – Tenerife 4:1 (2:0)
1:0 Miguel Baeza 16’ (asysta: Moha Moukhliss)
2:0 Rodrigo Rodrigues 31’ (asysta: Moha Moukhliss)
2:1 David Rodríguez 48’
3:1 Pedro Ruiz 87’ (asysta: Rodrigo Rodrigues)
4:1 Miguel Baeza 90’ (asysta: Álvaro Martín)

Real Madryt U-19: Adrián Rodríguez, Mircea Alexandru (Benja Garay 87’), Chechu, Rubén Pulido, Víctor Chust, Antonio Blanco (Álvaro Martín 80’), Carlos Algarra (Fran Rivera 46’), Moha Moukhliss, Mohamed Mizzian (Pedro Ruiz 65’), Miguel Baeza, Rodrigo Rodrigues.

Tenerife U-19: Víctor Méndez, Matías Batista, Borja Negrín, David Rodríguez, Edu Suárez, Pablo Hernández, Thierno Arévalo (Owen Carballo 77’), Ricard Cabrera (Mario 66’), Joel Caballero, Teto (Aythami Reyes 56’), Abián Santos (Diego Molina 70’).