REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2019.05.25, godz. 17:40, El Jarek / nytimes.com, spiegel.de

Čeferin: Kluby wiedzą, że Superliga byłaby nudna

Fot. Getty Images

Aleksander Čeferin w ostatnich dniach udzielił wywiadów gazetom Der Spiegel i Ney York Times. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi prezesa UEFA dotyczące przyszłości europejskich pucharów. Przypomnijmy, że Federacja pracuje z Europejskim Stowarzyszeniem Klubów [ECA] nad reformą swoich rozgrywek po 2024 roku.

– Nowa Liga Mistrzów od 2024 roku? Gdyby to zależało ode mnie, nie zmieniałbym absolutnie niczego. Nie sądzę jednak, że rozgrywki przyjmą formę, o której mówiono ostatnio. Nie chcę tu też omawiać pomysłów Europejskiego Stowarzyszenia Klubów. Obecnie znajdujemy się zaledwie w fazie konsultacji i ciągle musimy dalej rozmawiać. Kluby przedstawiły swoją propozycję i rozmawiamy o niej. Granie pucharów w weekendy? Nie dojdzie do tego. Odrzuciliśmy to jako UEFA.

– Oddzielna Superliga? Nigdy nie powstanie. Kluby zdają sobie sprawę, że to byłyby dosyć nudne rozgrywki. Krajowe ligi też mają swoją wagę, bo łączą kluby z ich fanami.

– Groźby ze strony Javiera Tebasa? Popatrz, jednym ze sposobów na działanie jest krzyczenie: „Bogaci wezmą wszystko!”. To jest typowy populistyczny krzyk z europejskiej polityki. On jest głośny i myślę, że to część jego strategii. Nie sądzę jednak, że to jest efektywne.

– Plotki dotyczące wpływu bogatych klubów? Te plotki, jakie ciągle słyszymy, są głupie, ale też nielogiczne. Jednego dnia najważniejszy jest Agnelli [prezes Juventusu i ECA], który ma wpływ na wszystko, bo jest moim przyjacielem. Drugiego dnia rządzi PSG, bo ich właściciele wydają najwięcej pieniędzy na prawa do naszych rozgrywek. Trzeciego dnia pomagamy jedynie Realowi Madryt i tylko dlatego doszli ostatnio do czterech finałów...

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Liga Mistrzów 2018/19

Komentarze

2019.05.25, godz. 19:50, Karim9Benzema
Czy tylko ja mam wrażenie, że ze wszystkich klubów "Superliga" najbardziej przysłużyłaby się barcelonie? Dla nich perfekcyjne rozwiązanie, śmieszni katalończycy nie muszą grać w Lidze Hiszpańskiej, ale nie muszą też w jakieś żałosnej lidze katalońskiej.
2019.05.25, godz. 18:58, drops92
Za to kibice wiedzą, że uefa jest skorumpowana prze arabów
2019.05.25, godz. 18:33, marco9512
Po tym pomyśle co chca wprowadzić po wejsciu na 4 grupy z 8 ekipami żeby się nie zdziwili jak największe kluby rzeczywiście odejdą. Nie ma co się oszukiwać, przy 32 zespołach jak teraz, prawie 20 to tylko wypełniacz. Z całym szacunkiem, ale strzały jak Ajax, Totki czy niedawno Monaco to strzały raz na xx lat. A klubom jak Real nie chce sie latać na puste trybuny do Legii czy grać z BATE. Zrobia sobie własne rozgrywki w granicy 20 zespołów i nawet Liga przestanie ich obchodzić

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama