REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2019.05.22, godz. 21:27, El Jarek / marca.com

Federacja chce zmian w Pucharze Króla na wzór Ligi Mistrzów

Fot. Getty Images

Trzy tygodnie temu Federacja zatwierdziła zmiany w Superpucharze i Pucharze Króla. MARCA podaje, że 10 czerwca zarząd związku zajmie się regulaminem tych drugich rozgrywek, w których zmusi kluby do większej aktywności związanej z meczami pucharowymi. To efekt zachowania Valencii i Barcelony przed sobotnim finałem Copa del Rey w Sewilli.

Już ogłoszono, że Barcelona przyleci do Andaluzji dopiero w sobotę przed meczem, a konferencja prasowa Ernesto Valverde odbędzie się dzień wcześniej w klubowym ośrodku w Katalonii. Valencia z kolei w czwartek uda się do Jerez de la Frontera oddalonego o 100 kilometrów od Sewilli. Drużyna zamieszka w hotelu Montecastillo, odbędzie w nim ostatni trening oraz zorganizuje konferencję prasową i dopiero w sobotę autostradą uda się na Benito Villamarín prosto na finałowe spotkanie. Federacja chce, by te zwyczaje zostały zmienione.

Zamysłem działaczy jest aktywność w stylu tej z europejskich pucharów, czyli odbycie przedmeczowego treningu oraz konferencja prasowa trenera i 1-2 zawodników na stadionie meczowym. RFEF chce, żeby taki obowiązek powstał od półfinałów i objął oczywiście także finały. Warto przypomnieć, że w 1/2 finału od nowego sezonu zaplanowano jedyne dwumecze w całych rozgrywkach. Oznacza to, że w kolejnym sezonie może dojść do sytuacji, w której przed pucharowym Klasykiem w półfinale Królewscy odbyliby trening na Camp Nou, a Zidane i wybrani piłkarze spotkaliby się tam także z dziennikarzami. Zdaniem związku dzięki temu wzrośnie ranga i powaga tych rozgrywek.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Copa del Rey 2018/19

Komentarze

2019.05.23, godz. 08:24, Esstier
Realny Gryzidup: Rangę i powagę mają w d**. Chodzi tylko i wyłącznie o zwiększenie zainteresowania wśród mediów i sponsorów - czyli o kasę.
2019.05.23, godz. 00:25, engization
Na siłę z krajowego pucharu który znaczy niewiele w każdym właśnie kraju, chcą zrobić wydarzenie wysokiej rangi. Przecież to bez sensu. W każdym jednym kraju te puchary znaczą tyle co dodatek, puchar pocieszenia.
2019.05.22, godz. 21:34, Realny Gryzidup
"Zdaniem związku dzięki temu wzrośnie ranga i powaga tych rozgrywek"

Od paru konf prasowych? Ktoś chyba sobie jaja robi

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama