38. kolejka: Nareszcie koniec

Dziś zakończyliśmy sezon

Dziś nareszcie zakończył się straszny sezon 2018/19 dla Realu Madryt wraz z dwoma ostatnimi spotkaniami 38. kolejki Primera División. Na sam koniec mogliśmy oglądać mecze Realu Madryt z Realem Betis i Eibaru z Barceloną. Był to niewątpliwie czas pożegnań, ale szczególnie madridistas mogą być niezadowoleni z dzisiejszego dnia, bo jedyny jego pozytyw to fakt, że się skończył.

Zidane dał szansę na pożegnanie się Keylorowi Navasowi i prawdopodobnie również Marcosowi Llorente. Wystawił dość eksperymentalny skład, ale do gry na „pełen etat” wrócił wreszcie Vinícius, pokazując jak zwykle przyspieszenie, drybling i brak celności. Pracowite lato czeka Brazylijczyka. Ostatni mecz sezonu nie przyniósł również odmiany w grze Królewskich, która była bardzo powolna i przewidywalna, a jedyną iskierkę wnosił wspomniany już Vini.

Real Betis więc wykorzystał apatię Królewskich w obronie i w drugiej połowie wyszedł na prowadzenie. Kwadrans później było już 2:0, a strzelcem gola został Jesé. Hiszpan strzelający w ostatniej kolejce na Bernabéu to naprawdę nieciekawy obrazek. Królewskich pożegnały gwizdy i gorycz kibiców, którzy mieli już dosyć ich wyczynów w tym sezonie, aczkolwiek powstrzymali się od wywieszania transparentów à la Lech Poznań.

Po południu natomiast czekało na nas starcie Eibaru z Barceloną, która miała szansę jeszcze powiększyć przewagę nad Realem Madryt. Już na samym początku Katalończyków ugodził wypożyczony Marc Cucurella i wydawało się, że Eibar zdecydowanie przeważał. Po trzydziestu minutach mecz w swoje ręce wziął jednak Leo Messi i w dwie minuty zdobył dwie bramki oczywiście wykorzystując błędy ekipy Rusznikarzy. Tuż przed przerwą jednak naprawdę ładnym uderzeniem popisał się De Blasis i tablica wskazywała remis. W drugiej połowie, mimo wielu prób i dobrych sytuacji z obu stron, wynik się nie zmienił.

Poniżej znajdziecie tabelę, ale naprawdę nie polecamy na nią patrzeć. Do zobaczenia w następnym sezonie.