REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2019.05.14, godz. 20:05, El Jarek / FCC

W jaki sposób przebiegać będzie przebudowa Bernabéu?

Fot. realmadrid.com

Real Madryt poinformował w kwietniu, że pozyskał 575 milionów euro na przebudowę Santiago Bernabéu, a w maju ogłoszono, że prace wykona FCC Construcción. Ta firma stworzyła filmik, w którym opisuje, w jaki sposób przebiegać będą prace na obiekcie i pokazała, jak stadion będzie wyglądać na każdym z etapów przebudowy. Wideo wyciekło przedwcześnie do Internetu.

Przede wszystkim, przypomnijmy, że zakończenie prac stadionowych zaplanowano na sierpień 2022 roku, a do grudnia tego roku zakończone mają być też prace urbanistyczne wokół stadionu. W tym czasie Real Madryt rozegra wszystkie swoje domowe mecze na Santiago Bernabéu, chociaż jak widzimy na wspomnianym filmiku będzie ono podlegać znaczącym zmianom.

FCC podkreśla, że jego propozycja prac wpływa w minimalnym stopniu na użycie boiska i trybun, a stworzenie nowego dachu jest niezależne od odnowienia struktury budynku. Dowiadujemy się, że nowy dach zostanie oparty na sześciu głównych wiązarach dachowych, których ciężary zostaną oparte na wieżach ewakuacyjnych, filarach oraz nowym budynku, który zostanie dobudowany od ulicy La Castellana.

Przypomnijmy, że formalnie prace już się rozpoczęły, ale wjazdu ciężkiego sprzętu należy spodziewać się zapewne po niedzielnym meczu z Betisem. Dowiadujemy się, że pierwszymi krokami w tym roku będzie postawienie dźwigów oraz zburzenie galerii La Esquina. Tego lata głównymi zadaniami poza tym będą inne prace demontażowe, w tym rozpoczęcie zdejmowania obecnego dachu. Te prace będą trwały także w pierwszym sezonie [2019/2020], w trakcie którego powstać mają między innymi nowe wieże od strony zachodniej. Jednocześnie rozpoczęta zostanie dekonstrukcja pozostających konstrukcji dachowych nad trybunami północną i południową.

Drugiego lata [2020] zostaną zburzone stare wieże od strony zachodniej oraz budynki i fasada od strony wschodniej. Jednocześnie rozebrane zostaną struktury dachowe nad trybunami wschodnią i zachodnią, a po zakończeniu tego procesu zamontowane zostaną dwa główne wiązary dachowe. Cały czas trwać będą prace nad usprawnieniami logistycznymi obiektu. W drugim sezonie [2021/22] kontynuowane będą prace dotyczące budynków i wież, szczególnie od wschodniej strony, oraz rozpoczną się prace dotyczące wstawienia czterech kolejnych wiązarów dachowych, które pozwolą na zamontowanie dachów nad trybunami północną, południową oraz wschodnią.

Trzeciego lata [2021] zostanie przykryta trybuna zachodnia, zaczną się pod nią prace między innymi nad muzeum oraz rozpocznie się proces budowania nowej fasady. W trzecim sezonie [2021/22] kontynuowane będą prace nad wnętrzem, muzeum i fasadą. Rozpoczęta zostanie też procedura montażowa rozsuwanego dachu. Czwartego lata [2022] kontynuowane będą prace nad fasadą i dachem. Wszystko to zostanie zakończone przed rozpoczęciem sezonu 2022/23. Prace urbanistyczne i wykończeniowe wokół obiektu mają potrwać dodatkowe 4 miesiące do grudnia 2022 roku zgodnie z uwalnianiem kolejnych stref po zakończeniu prac budowlanych.

Firma szczegółowo opisuje również montaż nowego zadaszenia oraz jego rozsuwanej części. Widzimy na przykład, że przed drugim latem [2020] obiekt będzie zupełnie pozbawiony zadaszenia. FCC podkreśla, że prace nad dachem będą w całości prowadzone z zewnątrz obiektu, nie wpływając na boisko i trybuny.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Przebudowa Santiago Bernabéu

Komentarze

2019.05.15, godz. 11:40, leontomasz
To już nie będzie SB....
2019.05.15, godz. 11:12, creativeopinion
Fakt, ze zmniejszy sie o jedno miejsce pokazuje tylko ze Realowi nie zalezy na specjalnym dopingu i oprawie. Im zalezy na wplywach z roznych innych zrodel ktore pojawia sie dzieki tej przebudwie. Ja to popieram bo to myslenie przyszlosciowe i inwestycja w przyszlosc. Tylko zlosliwi mowia ze po co nowy stadion jak kadra slaba, ale takie komentarze trzeba ignorowac bo mowimy o klubie ktory zdobyl 3x LM z rzedu i 4x w 5 lat czego nie powtorzy nikt przez najblizsze 40 lat.

Ale zgadzam sie rowniez ze doping i oprawa na Bernabéu niestety pozostawiaja duzo do zyczenia. Uwazam nawet ze fakt ze wiele zespolow, Barça i inni wchodza nam tam na glowe wlasnie wynika z tego ze wzgledem takich stadionow jak Anfield czy Camp Nou to wygladamy bardzo slabo. Robimy tylko oprawe na wejsciu i to tylko na jednej trybunie, pozniej chipsy orzeszki i tyle z dopingu. Za duzo turystow. Za malo localsow
2019.05.15, godz. 00:03, Królewscy98
Gdyby to była zmiana na korzyść.. a nie w jakąś puszkę.
2019.05.14, godz. 22:31, pixi
Znaczy trzeba się pospieszyć, żeby pożegnać stare piękne Bernabéu...
Na widok tej mydelniczki niejednemu architektowi łzy stają w oczach.

2019.05.14, godz. 22:10, RonnieJD
Nowy stadion będzie kolejnym pomnikiem Péreza. Można krytykować pewne jego decyzje i sposób zarządzania, ale trzeba docenić to ile on dał temu klubowi. Wspaniałą kadrę, bezpieczne finanse, Valdebebas, nowy stadion... Flora można nie lubić, ale trzeba szanować.
2019.05.14, godz. 22:05, Pablo3921
Pewnie na żywo będzie robił wrażenie:)
2019.05.14, godz. 21:49, D0men
Po co ta przebudowa stadionu skoro i tak tam nikt nie chce przychodzic
2019.05.14, godz. 21:26, Matrree
Jezu, zaraz się zacznie płacz że puszka i kibel. Przecież gdyby się uczepić to każdy piłkarski stadion wygląda jak kibel. Wam nic nigdy nie pasuje xd, koszulki złe, stadion zły, perez zły, wszystko złe.
2019.05.14, godz. 20:31, Huor
Spore wyzwanie pod względem logistycznym by nie utrudnić przepływu ludzi w trakcie sezonów gdy sporo miejsca będzie zajęte pod budowę przez 2 najbliższe sezony taki rozp***l nie będzie zachęcał do odwiedzin.
2019.05.14, godz. 20:26, sebo8125
ZbikuFCB mniejszy sie o 1 miejsce
2019.05.14, godz. 20:17, zibikuFCB
Jaka będzie pojemność rozbudowanego stadionu?
2019.05.14, godz. 20:17, Kik0z
Ehh, szkoda że nie będzie mi dane zobaczenie stadionu na żywo przed zmianą w puszkę. Miałem w planach zamieszkanie w Madrycie w 2021r. i zwiedzenie stadionu a teraz wszystkie plany odfrunęły.

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama