Castilla zagra o awans do Segundy!

Ważna wygrana na wyjeździe

Cel wykonany. Druga drużyna Realu Madryt pokonała dziś Rápido Bouzas 3:0 dzięki dwóm trafieniom Cristo i jednym Alberto. Zapewniła sobie tym samym miejsce w pierwszej czwórce. Inne rezultaty poszły po myśli Castilli, dzięki czemu już dziś gracze z Valdebebas mogą myśleć o barażach, w których powalczą o awans do Segunda División.

Bohaterem meczu był Cristo, autor dwóch bramek, który w tym sezonie ma już 20 trafień ligowych. To stawia go w roli najlepszego strzelca grupy I Segunda División B. W 20. minucie Cristo nożycami pokonał bramkarza gospodarzy, a Real spokojnie mógł kontrolować boiskowe wydarzenia. Napastnicy co chwilę stwarzali kolejne okazje, ale na gola musieli nieco zaczekać. Przed przerwą ponownie uderzył Cristo – tym razem znalazł sposób na zdobycie bramki dzięki strzałowi w krótki róg.

W drugiej połowie Królewscy mogli szybko podwyższyć prowadzenie, ale po faulu na Danim Gómezie jedenastki nie wykorzystał Cristo. W samej końcówce udało się jednak postawić kropkę nad i. Dobrze w środku pola pokazał się Alberto, który bez większych problemów ustalił wynik meczu. Castilla już na pewno nie spadnie poniżej czwartego miejsca, co oznacza, że na pewno zagra w rozgrywkach play-off o wyższą ligę. Droga do awansu ciągle jest bardzo długa, ale dziś Cristo i spółka pokazali, że w ważnych momentach nie zawodzą.

Rápido Bouzas – Real Madryt Castilla 0:3 (0:2)
0:1 Cristo 20'
0:2 Cristo 43'
0:3 Alberto 90'

SKRÓT MECZU

Rápido: Brais; Clausi, Armando, Iago López, Cotilla, Antoni Jou, Javi Sánchez (88' Cristian), Diego Diz, Mourińo, Youssef (73' Carlitos), Rodrigo (65' Duque).
Castilla: Belman; Dani Fernández, Fran García, Manu Hernando, Álex, Martín (88' Seoane), De Frutos, Ayoub (77' Jaume), Dani Gómez (65' Alberto), Cristo, Fidalgo.