Dzisiejsze okładki

Co na pierwszych stronach?

Wygrane Realu i Barcelony to główne tematy na niedzielnych okładkach najważniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA

„Benzema i dziesięciu pozostałych” – MARCA przekazuje, że Real odrobił straty dzięki dubletowi „9”. Francuz mógł strzelić 7 goli: dwa mu anulowano, zmarnował dwie klarowne okazje i raz trafił w słupek. Bernabéu „żegna” Bale'a poprzez gwizdy już w 5. minucie.

Na boku w sekcji ligowej: kolejne mistrzostwo w kieszeni – Suárez i Messi zburzyli mur ogromnego Oblaka; czerwona kartka dla Costy w 27. minucie za obrażenie Gila Manzano ustawiła mecz; inne wyniki z soboty. Poza tym na dole: startuje Wyścig Dookoła Flandrii, gdzie wszyscy patrzą na „debiutanta” Valverde.

AS

„Suárez i Messi opuszczają kurtynę” – AS stwierdza, że Barcelona rozstrzygnęła ligę w 1,5 minuty pomimo wielkiego meczu Oblaka. Diego Costa został wyrzucony w 28. minucie za powiedzenie sędziemu [dosłownie]: „Sram na twoją je**ną matkę, sram na twoją je**ną matkę”.

Na górze: Real to Benzema – był on autorem remontady dzięki dwóm strzałom głową w końcówce. Poza tym na samym dole ligowa kolejka z wynikami z wczoraj i terminarzem na dzisiaj.

Mundo Deportivo

„Mistrz [data do ustalenia]” – Mundo Deportivo prezentuje tabelę, w której Barcelona wyprzedza Atlético o 11 punktów, a Real o 13. Gole Suáreza i Messiego w ostatnich minutach przesądziły o tytule w starciu z Rojiblancos, którzy grali w dziesiątkę po wyrzuceniu Costy. Atleti z wyjątkowym Oblakiem wytrzymało z wynikiem 0:0 przez 80 minut, ale klasa Luisa i Leo rozstrzygnęła spotkanie. Griezmann otrzymał mocne gwizdy przy powrocie na Camp Nou.

Poza tym na dole: Darder poprowadził drugi triumf Espanyolu na wyjeździe; gole Benzemy uratowały Królewskich przed kolejnym ośmieszeniem; szczypiorniści Barcelony powalczą o szósty Puchar Króla z rzędu.

Sport

„Kolejna Liga! A teraz, po Ligę Mistrzów” – Sport podaje, że Barcelona zatwierdziła swój 8. ligowy tytuł w ostatnich jedenastu latach po pogrzebaniu Atleti dzięki bramkom Suáreza i Messiego. W środę zaczyna się sen o Pucharze Europy od starcia z Manchesterem United.

Poza tym na dole: Espanyol zgarnął derby na Montilivi; Benzema uratował smutny Real; szczypiorniści Barcelony zagrają w finale Pucharu Króla z Cuencą.