Barcelona pokonała Atlético

Real Madryt zbliżył się do drugiego miejsca

W meczu na szczycie tabeli La Ligi Barcelona pokonała Atlético Madryt i jej przewaga nad Rojiblancos wzrosła do jedenastu punktów. Walka o pierwsze miejsce została tym samym rozstrzygnięta. Wpadka podopiecznych Simeone pozwoliła Realowi Madryt zbliżyć się do nich na dystans dwóch oczek. Królewscy mogą jeszcze powalczyć o drugie miejsce. Z ligowej czołówki swój mecz w tej kolejce rozegrała również Valencia. Nietoperze niespodziewanie przegrali 0:2 na wyjeździe z Rayo Vallecano, przegrywając imponującą serię siedemnastu spotkań bez porażki. Getafe i Sevilla natomiast swoje mecze rozegrają jutro, odpowiednio z Athletikiem i Realem Valladolid.

W starciu Barcelony z Atlético sytuacja bardzo szybko skomplikowała się gościom. Czerwoną kartkę obejrzał Costa, osłabiając drużynę już w 28. minucie. W takiej sytuacji przewaga Katalończyków była znacznie większa i wydawało się, że gole są kwestią czasu. Madrytczycy jednak długo byli w stanie się bronić, utrzymując bezbramkowy remis. Dali się zaskoczyć w 85. minucie, kiedy do siatki trafił Suárez. Chwilę później wynik spotkania ustalił Messi, umacniając się na pozycji lidera w tabeli strzelców.