Castilla wskakuje na ligowe podium

Rezerwy pokonały Burgos na wyjeździe

Castilla pokonała na wyjeździe Burgos 2:1 i awansowała dzięki temu na trzecie miejsce w tabeli. Strata do lidera zmalała zaledwie do jednego punktu, więc Królewscy aktywnie będą uczestniczyć w walce o mistrzostwo. Wygrana nad walczącym o utrzymanie Burgosem nie przyszła łatwo i wisiała w powietrzu do ostatnich sekund spotkania. Nie udało się zachować czwartego czystego konta z rzędu, ale to nie ma w tym momencie znaczenia. Ważne, że Blancos zdołali przełamać ofensywną niemoc, dzięki czemu dopisali do dorobku komplet punktów.

Mecz lepiej rozpoczął Burgos, który szybko zdołał strzelić gola. Piłka znalazła się w bramce Belmana już w 8. minucie, lecz sędzia dopatrzył się wątpliwego spalonego i tego trafienia nie uznał. Chwilę później na prowadzenie wyszła Castilla. Fidalgo dośrodkował z rzutu rożnego, a De Frutos głową wpakował futbolówkę do siatki. Królewscy przejęli kontrolę nad spotkaniem i wyprowadzili kilka ataków, ale nie zdołali powiększyć przewagi. Burgos w ofensywie robił niewiele, jednak niedługo przed przerwą zdołał skonstruować szybką akcję i Goti doprowadził do remisu. Taki wynik mógł być rozczarowujący dla madrytczyków, którzy sprawiali lepsze wrażenie w pierwszej części meczu.

W drugiej połowie Castilla starała się zdobyć drugą bramkę, ale jej przewaga była nieco mniejsza. Udało się jednak pokonać Saizara w 67. minucie. Najpierw Javi Sánchez próbował uderzać głową, a Borda zatrzymał jego strzał ręką. Sędzia, po konsultacji z arbitrem liniowym, wskazał na „jedenastkę”. Rzut karny w pewnym stylu wykorzystał Cristo González. Po tym golu oba zespoły zaczęły przeprowadzać zmiany, a przewaga zaczęła przechodzić na stronę Burgosu. Gospodarze desperacko starali się wyrównać i defensywa madrytczyków miała w końcówce bardzo dużo pracy. Na szczęście udało się to zrobić bezbłędnie i to Castilla sięgnęła po zwycięstwo.

Burgos – Real Madryt Castilla 1:2 (1:1)
0:1 Jorge de Frutos 13’ (asysta: Álvaro Fidalgo)