Walia lepsza od Słowacji, cały mecz Bale’a

Wyspiarze dobrze rozpoczęli eliminacje

Walia w bardzo dobrym stylu rozpoczęła walkę w eliminacjach do mistrzostw Europy. Gareth Bale i spółka pokonali u siebie Słowację 1:0. To dla nich ważne trzy punkty, szczególnie że w następnej kolejce Wyspiarze zmierzą się na wyjeździe z Chorwacją. Bale rozegrał dzisiaj całe spotkanie, ale nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Wyręczył go James, którego bramka okazała się decydująca. Sam mecz był wyrównany. W pierwszej połowie przeważali Walijczycy, natomiast w drugiej inicjatywa należała do Słowaków.

Słowacja od samego początku miała problem z szybkimi atakami ze skrzydeł, które wyprowadzała Walia. Właśnie po takiej akcji padł jedyny gol w meczu, i to już w 5. minucie. Trzeba też przyznać, że w tej sytuacji fatalnie zachowała się defensywa Słowacji, ponieważ potrafiła zatrzymać atak rywali, lecz James zdołał odebrać futbolówkę i strzałem z linii pola karnego pokonać Dúbravkę. Gospodarze złapali wiatr w żagle i w pierwszej połowie ich przewaga była wyraźna. W 21. minucie próbował Brooks, ale posłał piłkę obok bramki. Ten sam zawodnik starał podwyższyć prowadzenie kilkanaście minut później, jednak ponownie zabrakło mu nieco precyzji.

W drugiej części Słowacy się obudzili i zaczęli spychać Walijczyków do defensywy. Hennessey miał sporo pracy. W 56. minucie Rusnák miał bardzo dobrą okazję, ale golkiper gospodarzy zdołał zatrzymać jego uderzenie. Walia nastawiła się na kontrataki i co kilka minut wyprowadzała szybką akcję. Dwukrotnie strzelał Wilson, jednak w jednym przypadku spudłował, a w drugim zatrzymał go Dúbravka. W końcówce spotkania bliski do doprowadzenia do remisu był Ďuriš, ale Hennessey obronił jego mocny strzał z główki. Ostatnie minuty nie przyniosły zagrożenia i Walijczycy mogli się cieszyć ze zwycięstwa w inauguracyjnym meczu.

Walia – Słowacja 1:0 (1:0)
1:0 James 5’

Walia: Hennessey, Davies, Lawrence, Mepham, Connor Roberts, Smith, Allen, James (Williams 73’), Brooks (Tyler Roberts 60’), Wilson (Vaulks 87’), Bale.

Słowacja: Dúbravka, Pekarík (Šafranko 90’), Vavro, Škriniar, Hancko, Kucka, Lobotka, Hamšík, Rusnák, Duda (Ďuriš 65’), Mak (Stoch 69’).