Występy Reguilóna i Vallejo w reprezentacji Hiszpanii U-21

<i>La Rojita</i> pokonała w sparingu Rumunię 1:0

Po trzech dniach przygotowań w Marbelli reprezentacja Hiszpanii U-21 rozegrała towarzyski mecz z Rumunią na stadionie Los Cármenes w Grenadzie. La Rojita wygrała 1:0 po trafieniu Merino w drugiej połowie spotkania. W podstawowym składzie znalazło się miejsce dla dwóch madridistas – Jesúsa Vallejo i Sergio Reguilóna. Pierwszy z nich został zmieniony po pierwszej połowie, natomiast Sergio pozostał na boisku do końcowego gwizdka. W ataku szansę od selekcjonera otrzymał Borja Mayoral, lecz nie udało mu się trafić do siatki i w 72. minucie jego miejsce na boisku zajął Mir.

Zgodnie z przewidywaniami, Hiszpania dłużej utrzymywała się przy piłce, a Rumunia nastawiała się na grę z kontrataku. Pierwszą bardzo dobrą okazję w meczu miał Borja Mayoral w 25. minucie, lecz Radu perfekcyjnie wyczuł jego intencje i zdołał zatrzymać piłkę. Z czasem przewaga La Rojity rosła i rywale ograniczyli się niemal wyłącznie do defensywy. Jednak Hiszpanom cały czas czegoś brakowało pod bramką przeciwników.

W drugiej połowie sytuacja przedstawiała się tak samo – duża przewaga Hiszpanii. W końcu Mikel Merino zdołał przełamać ofensywną niemoc i głową wpakował piłkę do siatki. Ten gol okazał się wystarczający, żeby pokonać Rumunię. Gra La Rojity wyglądała dobrze, lecz brak skuteczności może martwić selekcjonera. Za kilka dni Hiszpanie rozegrają kolejny sparing, tym razem z Austrią.

Hiszpania – Rumunia 1:0 (0:0)
1:0 Merino 66’

Hiszpania U-21: Simón, Meré, Jesús Vallejo (Sáenz 46’), Porro, Reguilón, Merino (Aleńá 67’), Oyarzabal (Pedraza 78’), Soler (Manu Vallejo 78’), Zubeldia, Fornals (Olmo 67’), Mayoral (Mir 72’).

Rumunia U-21: Radu, Boboc (Sorescu 62’), Pașcanu, Rus, Ștefan, Ciobanu (Fülöp 73’), Coman (Sîntean 83’), Nedelcu, Dragomir (Casap 73’), Gheorghe (Olaru 62’), Drăguș.