Podium w sezonie zasadniczym zagwarantowane

Królewscy pokonali Olimpię Milano

Koszykarze Realu Madryt osiągnęli kolejny cel w Eurolidze – zagwarantowali sobie trzecie miejsce w sezonie zasadniczym. Ciągle zachowali szansę awansu na wyższą pozycję, ale w tym aspekcie nie zależą tylko od siebie. Dzisiaj Królewscy natrafili na trudnego rywala. Olimpia Milano walczy o udział w play-offach i nie zamierzała łatwo się poddać, szczególnie że madrytczycy słabo weszli w mecz. Losy spotkania rozstrzygały się w ostatnich sekundach, lecz więcej szczęścia mieli gospodarze. Najwięcej punktów w zespole Blancos uzbierał Llull, ale nie mógł się równać z występem Jamesa, który zdobył aż 35 oczek.

Z pierwszej kwarty Pablo Laso nie mógł być zadowolony. Obrona nie funkcjonowała poprawnie i Włosi zdobywali punkty z ogromną łatwością. Do tego brakowało skuteczności w ofensywie. Królewscy przez pierwsze dziesięć minut zdobyli dziewiętnaście punktów, a sam Mike James miał na tym etapie siedemnaście. Na szczęście w drugiej kwarcie przyszła reakcja. Poprawiła się gra w każdym aspekcie i madrytczycy zaczęli odrabiać straty do rywali. W połowie spotkania przewaga Olimpii wynosiła już tylko sześć punktów (50:56).

Po zmianie stron podopieczni Pabla Laso dogonili mediolańczyków i sami zaczęli uciekać. W pewnym momencie mogło się wydawać, że wszystko zmierza w kierunku zamknięcia meczu już trzeciej kwarcie. Tak się nie stało, głównie za sprawą Mike’a Jamesa, który grał na bardzo wysokim poziomie i dawał Olimpii nadzieję na korzystny rezultat. Ostatnia kwarta była pełna emocji, ponieważ wynik cały czas znajdował się na granicy remisu, z lekkim wskazaniem na Real Madryt. W samej końcówce okazję na doprowadzenie do dogrywki miał Nedović, lecz spudłował i Królewscy mogli świętować kolejną wygraną.

92 – Real Madryt (19+31+24+18): Causeur (2), Randolph (13), Tavares (9), Llull (14), Deck (2), Rudy (9), Campazzo (7), Reyes (4), Ayón (11), Carroll (7), Thompkins (9), Taylor (5).

89 – Olimpia Milano (33+23+19+14): James (35), Micov (8), Tarczewski (7), Nunnally (16), Brooks (0), Nedović (16), Kuzminskas (7), Jerrells (0), Omić (0).