Oceny zawodników po meczu z Realem Valladolid

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Realem Valladolid 4:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: El Jarek, Kristobal, Klatus, Leszczu i Mateo. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 330 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa Kacper2302. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Thibaut Courtois
W pierwszej połowie musiał wyjmować piłkę z siatki aż trzykrotnie, ale ostatecznie tylko jeden gol został uznany. Po bardzo intensywnych minutach przyszedł względny spokój. Napastnicy Realu Valladolid oddali przez całe spotkanie tylko dwa celne strzały. Przy jedynej uznanej bramce gospodarzy Courtois nie mógł zrobić wiele więcej.
Álvaro Odriozola
Wprowadził na prawe skrzydło coś nowego. Nie zostawał w defensywie, oferując „solidność”, zostawiał sporo miejsca przeciwnikom, ale potrafił nadrobić z przodu. Spowodował rzut karny w dość głupi sposób, jednak naprawił swój błąd w drugiej połowie, gdy powalczył o piłkę i w kluczowym momencie nie odstawił nogi, dzięki czemu chwilę Benzema mógł ustawić piłkę na jedenastym metrze. Ma sporo do poprawy, jednak nie był to zły mecz w jego wykonaniu.
Raphaël Varane
Rzadko się zdarza, by Francuz w ofensywie naprawiał swoje błędy w tyłach, jednak wczoraj właśnie tak było. Varane zagrał kiepską pierwszą połowę. Nie najlepiej się ustawiał, przegrywał pojedynki, jednak był aktywny w polu karnym Valladolidu. Wpisał się na listę strzelców i pomógł drużynie w bardzo trudnym momencie. Po tym golu Królewscy i sam Rafa podnieśli się i stanęli na wysokości zadania.
Nacho
Zwłaszcza w pierwszej połowie miał duży problem z upilnowaniem napastników. Dobrze poradził sobie też w ataku. To w pojedynku z nim Matip popełnił błąd, a chwilę poźniej Nacho mógł zapisać na swoje konto asystę. Na pewno miewał już lepsze mecze, jednak biorąc pod uwagę nie najlepszą dyspozycję całej drużyny trudno wskazywać go jako winnego.
Sergio Reguilón
Nie był to szczególnie udany mecz wychowanka. W ofensywie brakowało mu zdecydowania, a z tyłu przegrał sporo pojedynków z Keko. W końcówce miał problemy fizyczne, dlatego tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego został zmieniony przez Marcelo.
Luka Modrić
Próbował różnych rozwiązań, jednak wyrzucony nieco bliżej prawej strony miał nieco mniejszy wpływ na to, co działo się w środku pola. Mimo wszystko był jednym z niewielu zawodników w drugiej linii, którzy próbowali czegoś więcej. To opłaciło się w końcówce. Zdobył ładną bramkę i ustalił wynik meczu.
Casemiro
Starał się opanować środek pola, jednak to mu nie wychodziło. Miał udział przy bramce Varane'a, sam też próbował pokonać Matipa, ale bramkarz przytomnie obronił potężny strzał Brazylijczyka z dystansu. Casemiro zakończył mecz z pierwszą czerwoną kartką w barwach Królewskich po zupełnie niepotrzebnych zagraniach.
Kartki - 69', 80'
- 80'
Toni Kroos
Tym razem grał nieco dłużej niż poprzednio. Zanotował cztery podania kluczowe, jednak wszystkie miały miejsce po dośrodkowaniach z rzutów rożnych. Niemiec poprawił na szczęście celność podań i unikał głłupich strat w środku pola. Zaliczył asystę przy drugim trafieniu Benzemy i to od jego dośrodkowania zaczęła się akcja przy pierwszym golu Los Blancos.
Dani Ceballos
Nie był to wybitny mecz Daniego, który był nieco schowany na lewej flance. Zanotował co najmniej jedną bardzo groźną stratę, po której Valladolid mógł zdobyć bramkę. Sam też mógł strzelić gola, ale nie wykorzystał świetnego podania Asensio. Mecz bez większej historii dla 22-letniego Andaluzyjczyka.
Marco Asensio
Miał sporo swobody, ale wykorzystał ją chyba tylko po to, by znikać. Nie zostawił w pamięci niemal żadnej swojej akcji i nie był w stanie potwierdzić, że grałby w jedenastce, gdyby nie problemy zdrowotne innych ofensywnych zawodników. Jedno świetne podanie do Ceballosa to mimo wszystko za mało.