Koniec dobrej serii Castilli

Rezerwy przegrały z Interem Madryt

Castilla nie zdołała przedłużyć passy meczów bez porażki do sześciu. Co prawda prowadziła z Internacionalem Madryt 1:0, ale nie potrafiła utrzymać przewagi, pozwalając rywalom na odwrócenie losów meczu. Uciekła tym samym szansa, by wskoczyć na fotel lidera. Ogólnie Królewscy rozegrali dobre spotkanie, przez większość czasu przeważali, jednak brakowało im wykończenia. Inter był po prostu skuteczniejszy, wykorzystując swoje okazje, a następnie ograniczając się do bronienia. Jedynego gola dla rezerw Realu Madryt strzelił Cristo, dla którego było to trzynaste trafienie w tym sezonie.

Początek spotkania należał do Interu, który zdołał zepchnąć Castillę do defensywy. Niewiele z tego wynikało i po dziesięciu minutach Królewscy zaczęli dochodzić do głosu. Najpierw próbował Dani, lecz obrońca zdążył z interwencją, a chwilę później uderzał Javi, ale trafił prosto w André. W 25. minucie Morante mógł wyprowadzić gospodarzy na prowadzanie w dosyć przypadkowej sytuacji, jednak Luca był na posterunku. W odpowiedzi Castilla przeprowadziła w końcu skuteczną akcję. Cristo wymienił się podaniami z Danim Gómezem i bez problemów wygrał pojedynek z golkiperem Interu, dając Królewskim prowadzenie. Niestety, Blancos nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku do przerwy. W ostatniej akcji pierwszej połowy Rafa Mella doprowadzić do remisu, wykorzystując dośrodkowanie Herrero.

Castilla w złym stylu zakończyła pierwszą połowę i równie źle rozpoczęła drugą. Tamayo wykorzystał stratę Królewskich, wygrał pojedynek z Manu i pokonał Lucę. Blancos ruszyli do ataków. W 63. minucie Dani Gómez trafił do siatki, lecz sędzia odgwizdał spalonego. Później przewaga podopiecznych Manolo Díaza była wyraźna, ale brakowało ostatniego podania i zmuszenia André Grandiego do pracy. Internacional nastawił się na kontrataki, jednak Luca od momentu straty drugiego gola był zupełnie bezrobotny. Liczne ataki Castilli nie przyniosły powodzenia i ostatecznie to Inter może cieszyć się ze zwycięstwa.

Internacional Madryt – Real Madryt Castilla 2:1 (1:1)
0:1 Cristo González 31’ (asysta: Dani Gómez)
1:1 Rafa Mella 45’+1’ (asysta: Álvaro Herrero)
2:1 Jesús Tamayo 49’

Internacional Madryt: André Grandi, Javi Robles, Álvaro Herrero, Fran Morante, Jesús Moyano, Aitor Monroy, Rafa Mella (Calderón 76’), Fer Pina ( 90’), Fran Cortés (Rufo 71’), Filipe Ferreira (Ariel López 84’), Jesús Tamayo.

Real Madryt Castilla: Luca Zidane, Sergio López, Manu Hernando (Adrián de la Fuente 71’), Javi Sánchez, Fran García, Martín Calderón (Álvaro Fidalgo 77’), Jorge de Frutos, Jaime Seoane, Dani Gómez, Cristo González, Alberto Fernández (Augusto Galván 65’).