Ajax pewnie pokonał Feyenoord

Amsterdamczycy grają dalej w Pucharze Holandii

W ekipie Ajaxu Amsterdam zaczyna się układać i podopieczni Ten Haga wracają na dobre tory przed rewanżem z Realem Madryt. Tym razem mierzyli się na wyjeździe z Feyenoordem w Pucharze Holandii i wygrali to spotkanie 3:0. Warto wspomnieć, że przecież niedawno na tym samym stadionie, z tym samym przeciwnikiem, Ajax przegrał w lidze aż 2:6.

Goście zdecydowanie zdominowali Feyenoord i praktycznie nie dali swoim przeciwnikom szans na jakąkolwiek zdobycz bramkową. To był prawdziwy pokaz kontroli meczu i choć w ostatnich tygodniach Ajax, mimo golead w Eredivisie, nie mógł złapać rytmu od pierwszej minuty, tym razem było inaczej. Bramkę na 1:0, do szatni, zdobył Matthijs de Ligt, co pozwoliło wreszcie udokumentować przewagę gości i sprawiało, że w drugiej połowie nie oczekiwaliśmy zbyt wielkich emocji.

Chwilę po wznowieniu gry gospodarzy ukłuł Tagliafico, rewanżując sobie w ten sposób nieuznaną bramkę przeciwko Królewskim. Wynik zamknął w 65. minucie Van de Beek i spotkanie zakończyło się na zwycięstwie Ajaxu 3:0. Warto zauważyć, że Ten Hag posłał do boju swoją najmocniejszą jedenastkę – identyczną do tej, która wyszła na starcie z Realem Madryt i najprawdopodobniej będzie to też skład, który pojawi się od początku na Bernabéu. Skrót pucharowego meczu z Feyenoordem możecie zobaczyć tutaj.

Trzeba również wspomnieć, że było to ostatnie spotkanie Ajaxu przed rewanżem z Los Blancos. Ramosa i spółkę czeka jeszcze w weekend trudne starcie z Barceloną, natomiast przedstawiciele KNVB poszli podopiecznym Ten Haga na rękę i przełożyli mecz z PEC Zwolle na inną datę, dzięki czemu amsterdamczycy mogą lepiej przygotować się do spotkania na Bernabéu.

Feyenoord – AFC Ajax 0:3 (0:1)
0:1 Matthijs de Ligt 45'
0:2 Nicolás Tagliafico 49'
0:3 Donny van de Beek 65'

Ajax: Onana; Mazraoui, De Ligt, Blind, Tagliafico; Schøne, Van de Beek (85' De Wit), De Jong; Ziyech, Tadić (89' Labyad), Neres (79' Dolberg).