Castilla - Tenerife 1:2

Zaczęło się od gola Soldado. Potem było jednak dużo gorzej...

Stadion Santiago Bernabéu był traktowany jak swego rodzaju talizman rezerwowej drużyny Realu Madryt. Na nim Real Madryt B zapewnił sobie awans do Segunda División, a Castilla właśnie tam odniosła jedyne zwycięstwo w drugiej lidze. Tym razem magia owego obiektu nie zadziałała - chłopcy Lopeza Caro przegrali z CD Tenerife 1:2.

Po kwadransie gospodarze - bez kontuzjowanego Javiego Garcii, którego zastąpił Borja Valero - prowadzili 1:0 - Soldado (trzeci gol w czwartym meczu) wykończył kapitalną akcję Balboy.

Castilla kontrolowała sytuację na boisku. Świetnie grał De la Red. Swoje okazje mieli Adrián Martín i Filipe (pojawił się w wyjściowej jedenastce kosztem Agusa); Kelemena niemal zaskoczył także kolega z drużyny - César.

Jednak w 34 min. goście wykorzystali swą jedyną okazję w pierwszej połowie meczu - Toni Moral nie dał szans Cobeńo. Do przerwy 1:1.

Na drugą połowę Castilla wyszła w zmienionym składzie - David Barral zastąpił Soldado, który doznał urazu w pierwszej odsłonie meczu. W 62 min. bardziej doświadczeni goście wyszli na prowadzenie - Tońito dośrodkował, a Maikel zaskoczył Cobeńo. Castilli została niecała godzina na wywalczenie choćby jednego punktu. López Caro próbował coś zmienić, desygnując do gry Ernesto, jednak nie przyniosło to efektu i CD Tenerife wywiózł 3 punkty z Madrytu.

Na chwilę warto zatrzymać się przy arbitrze, Martinezie Franco. Sędzia z Murcii nie wiedzieć czemu nie wyrzucił z boiska Kiriana, który brutalnie sfaulował De la Reda na początku drugich 45 minut. Pomocnik Tenerife wyleciał z boiska dopiero w 92 min. (druga żółta kartka), gdy już było po herbacie. Żenujący poziom sędziowania w Hiszpanii jest już normą...

Real Madryt Castilla po czterech kolejkach zajmuje  z 3 punktami  16. miejsce w tabeli. Za tydzień wyjazdowy mecz z silnym Sportingiem Gijón. Strefa spadkowa tuż tuż...

REAL MADRYT CASTILLA - CD TENERIFE 1:2 (Soldado 15 - Toni Moral 34, Maikel 62).

Castilla: Cobeńo - Duque, Rubén, Arbeloa, Filipe; De la Red, Valero (75 Robles), Balboa, Adrián Martín (63 Ernesto); Jurado, Soldado (46 Barral). Trener: Juan Ramón López Caro.
Tenerife: Kelemen - Fagiani, César, Bertin, Almirón; Jesús Vázquez, Kirian, Toni Moral, Cristian Alvarez (87 Albermán); Cristo (46 Maikel), William (46 Tońito). Trener: José Antonio Barrios.

Sędzia: Pedro José Martinez Franco. Żółte kartki: Duque 12 oraz Bertin 2, Almirón 47, Jesús Vázquez 79. Czerwona kartka: Kiriani 92 (dwie żółte: 42 i 92).
Widzów: 4 000 (wg realmadrid.com) lub 9 000 (wg elgoldemadriz.com)
Stadion: Santiago Bernabéu.
Mecz rozegrano w ramach 4. kolejki Segunda División.