Oceny zawodników po meczu z Alavés

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał u siebie z Deportivo Alavés 3:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, El Jarek, Klatus, Leszczu, Mateo i Piwwwko. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 701 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa kamil2108. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Thibaut Courtois
Ma za sobą bardzo spokojny występ. Zawodnicy Alavés rzadko atakowali i jeszcze rzadziej strzelali. Przez całe spotkanie oddali zaledwie jedno celne uderzenie, z którym Courtois poradził sobie bez zarzutu. Cieszy kolejne czyste konto. Czekamy na więcej, zwłaszcza w najbliższych dniach i tygodniach.
Álvaro Odriozola
Niezbyt dobrze zachował się w sytuacji, gdy Alavés wyszło wysokim pressingiem, a on odegrał do Courtois. Ten błąd wcale nie świadczy jednak o tym, że Álvaro zagrał kiepski mecz. Było wręcz przeciwnie. Szybki, mobilny, pokazywał się do gry i był sktueczny w defensywie. Do tego zaliczył ładną asystę przy golu Mariano. Sam też trafił do siatki, ale znajdował się na pozycji spalonej.
Nacho
Wychowanek rozegrał kolejne solidne zawody. W pierwszej połowie nie zawsze nadążał za napastnikami gości, jednak ostatecznie nie stwarzali oni większego zagrożenia. Po przerwie teoretycznie miał więcej pracy, ale też zaliczył więcej udanych interwencji i wrócił do solidnej gry.
Sergio Ramos
Bardzo dobry mecz kapitana. Wygrał niemal wszystkie pojedynki, szukał też gry do przodu. Po jego problemach w meczu z Espanyolem nie ma już śladu. Ściana.
Sergio Reguilón
Wykorzystał kolejną szansę od Santiago Solariego. Zanotował asystę przy golu Karima Benzemy, dobrze rozumiał się z Vinim, a przy tym nie popełniał błędów w obronie. Mógł nawet sam wpisać się na listę strzelców, ale uderzył nad bramką. Patrząc na ostatnie mecze, nie ma żadnych wątpliwości – na dziś Regui daje Realowi więcej niż Marcelo.
Luka Modrić
Nie wszedł dobrze w mecz i na początku jedynym, czym się wyróżniał, były straty. Na szczęście z czasem odzyskał odpowiedni rytm i grał dość dobrze. Nie było może tak efektownie i efektywnie jak na przykład w potyczce z Sevillą, jednak mimo wszystko Luka zanotował niezły występ.
Casemiro
W defensywie nie można mu niczego zarzucić. Odzyskał swoje zdrowie i atuty, które pomagają mu w pojedynkach z rywalami. Piłkarze Deportivo Alavés nie mieli z nim łatwego życia. Santiago Solari ma duży problem, ponieważ do gry zgłasza się też Marcos Llorente i trudno przewidzieć, na kogo w najbliższych trzech niesłychanie ważnych meczach postawi szkoleniowiec.
Dani Ceballos
Wszedł w buty Toniego Kroosa i dobrze się spisał. Był aktywny od początku spotkania, a mecz zakończył aż z czterema uderzeniami i czterema kluczowymi podaniami. To on podawał też do Benzemy, gdy sędzia liniowy niesłusznie wskazał pozycję spaloną. Z Barceloną od początku Dani pewnie nie zagra, jednak pokazał trenerowi i kibicom, że ci nie powinni się obawiać, jeśli ponownie będzie musiał zastąpić Niemca.
Gareth Bale
Mecz do zapomnienia. W pierwszej połowie grał na prawym skrzydle, po przerwie przeszedł na lewe, ale na obu grał tak samo słabo. Nie brał na siebie odpowiedzialności, nie podejmował odważnych decyzji i nie pozostawił po sobie lepszego wrażenia niż Lucas Vázquez w ostatnich tygodniach. Wczoraj nie pokazał nic, dzięki czemu Solari miałby postawić na niego od pierwszej minuty na Camp Nou…
Karim Benzema
Pięć bramek w osiem dni. W ostatnich dniach Francuz jest napastnikiem kompletnym. Pomaga w defensywie, rozegraniu, przytrzymaniu piłki, a do tego – co chyba najważniejsze – zdobywa też gole. Nie zagrał tak spektakularnie jak z Espanyolem, jednak utrzymuje wysoką dyspozycję i przeżywa najlepszy okres w tym sezonie.
Vinícius Júnior
Trudno sobie wyobrazić obecnie jedenastkę Realu Madryt bez tego nieco szalonego 18-latka, co wiele mówi o jego błyskawicznym postępie i rewelacyjnej adaptacji. Wcale nie wygląda na kogoś, komu trzeba dawać czas, choć trzeba być świadomym, że zniżka formy może nadejść. Na razie nic się na nią jednak nie zapowiada. Sześć uderzeń, bramka, sporo wiatru – Vinícius tym razem na Camp Nou zagrać po prostu musi.
Marco Asensio
Rozegrał niecałe 30 minut, ale w tym czasie zdążył popisać się ładną asystą przy bramce Viníciusa. Powoli będzie łapał minuty i odzyskiwał rytm po kontuzji, ale właśnie taki sposób jest najlepszy – bycie efektywnym.