Pewne zwycięstwo Castilli

Rezerwy pokonały na wyjeździe Unionistas Salamanca

Castilla miała pojechać do Salamanki po zwycięstwo i udało jej się ten plan w pełni zrealizować. Królewscy wygrali 4:1 po dublecie De Frutosa, golu Cristo i samobójczym trafieniu Admonio. Dzięki tej wygranej udało się zmniejszyć stratę do liderującej Fuenlabrady do zaledwie czterech punktów. W dodatku piłkarze Manolo Díaza ponownie stali się najskuteczniejszym zespołem w stawce z dorobkiem 38 goli w 23 kolejkach. Cristo awansował natomiast na drugie miejsce w klasyfikacji strzelców. Jego bilans obecnie to jedenaście bramek.

Mecz mógł się znakomicie rozpocząć dla gospodarzy. Już w 2. minucie piłka wpadła do bramki, ale sędzia dopatrzył się spalonego i gola nie uznał. Królewscy od tego momentu grali uważniej i starali się wyprowadzać ataki. Bardzo szybko przyniosło to rezultat. Cristo wyprowadził Castillę na prowadzenie po dwójkowej akcji z De Frutosem. W odpowiedzi Unionistas ruszyli do ataku i Belman miał sporo pracy, lecz wykonywał ją bezbłędnie. W 37. minucie wydaje się, że arbiter mógł podyktować rzut karny po faulu na Cristo, ale jego gwizdek milczał. Tuż przed przerwą znakomitą okazję mieli gracze z Salamanki. De la Nava znalazł się w sytuacji sam na sam z Belmanem, jednak to golkiper Królewskich wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

W drugiej połowie Castilla nastawiła się na kontrataki. Po jednym z nich Cristo mógł podwyższyć prowadzenie, lecz zatrzymał go Molina. Kilkadziesiąt sekund później bramkarz Unionistas wyciągał futbolówkę z siatki. Augusto zagrał piłkę w kierunku bramki, gdzie Admonio interweniował na tyle niefortunnie, że wpakował ją do własnej siatki. Unionistas jednak nie złożyli broni i w 72. minucie Llano strzelił kontaktowego gola. Na szczęście Blancos odpowiedzieli natychmiast, dzięki De Frutosowi, który popisał się bardzo dobrą akcją. Gospodarze rzucili się do ataku, pozostawiając Castilli okazje do kontrataków. Skończyło się to golem De Frutosa w ostatnich sekundach spotkania.

Unionistas Salamanca – Real Madryt Castilla 1:4 (0:1)
0:1 Cristo González 15’
0:2 Admonio 59’ (samobójczy)
1:2 Adrián Llano 72’
1:3 Jorge de Frutos 74’
1:4 Jorge de Frutos 94’

Unionistas Salamanca: Carlos Molina, Piojo (Blas Alonso 79’), Juan Góngora, Admonio, Ayoze Placeres, Adrián Llano, Jorge Hernández (Unai Hernández 70’), Javi Navas, Guille Andrés (Iván Garrido 79’), Carlos de la Nava, Haritz Albisua.

Real Madryt Castilla: Javier Belman, Sergio López, Manu Hernando, Álex Martín, Gorka Zabarte, Jaume Grau, Jorge de Frutos, Ayoub Abou (Álvaro Fidalgo 69’), Jaime Seoane (Adrián de la Fuente 89’), Augusto Galván (Alberto Fernández 82’), Cristo González.