Najlepsza seria zwycięstw w tym sezonie

Królewscy notują ją po raz trzeci

Królewscy odnieśli wczoraj na Montilivi swoje czwarte zwycięstwo z rzędu i wyrównali tym samym swoją najlepszą serię zwycięstw w tym sezonie. Poprzednio cztery wygrane z rzędu notowano na przełomach października i listopada oraz listopada i grudnia.

Na początku sezonu po porażce w Superpucharze Europy uzyskano serię sześciu meczów bez porażki, ale wtedy złożyły się na to kolejno trzy wygrane, remis i dwie wygrane. Jeśli chodzi o serie zwycięstw, te najlepsze zanotowano już pod wodzą Santiago Solariego. Najpierw po Klasyku i przyjściu nowego trenera pokonano kolejno Melillę, Valladolid, Pilzno i Celtę. Po powrocie z przerwy na reprezentacje przyszła porażka z Eibarem, a po niej zanotowano kolejną serię czterech zwycięstw, wygrywając z Romą, Valencią, Melillą i Hueską. Przerwała ją porażka z CSKA.

Teraz pokonano kolejno Sevillę, Gironę, Espanyol i Gironę. W niedzielę Królewscy będą mogli zanotować rekordową dla siebie serię zwycięstw w tym sezonie, jeśli pokonają w lidze Alavés. W sumie w obecnych rozgrywkach rozegrano już 36 oficjalnych meczów, a bilans zespołu to 23-3-10. Z Lopeteguim ten bilans wynosił 6-2-6 (pod względem bramek 21:20), a od przyjścia Solariego zespół zaliczył bilans 17-1-4 (54:22).