Ciudad Murcia - Castilla 2:1

Rezerwy Realu Madryt przegrywają w 3. kolejce Segunda División

Rezerwy Realu Madryt przegrywają w trzeciej kolejce Segunda División na wyjeździe w Murcii. Pierwszą bramkę dla gospodarzy strzelił Rivero w 23. minucie, a drugą Luque w 48. minucie z rzutu karnego. Rozmiary porażki zmniejszył uderzeniem głową, po podaniu Jurado, David Barral kilkanaście minut później. Pod koniec spotkania Królewscy byli bliscy wyrównania, niestety Soldado, który w pierwszych dwóch kolejkach strzelił dwie bramki, tym razem nie potrafił wykorzystać dogodnych okazji.
Po tym meczu minigalaticos z trzema punktami zajmują 14. miejsce w tabeli, a Ciudad de Murcia z kompletem punktów jest liderem Segunda Division. Dwójka wychowanków - De la Red i Soldado - została powołana na mecz pierwszej drużyny z Olympique Lyon, jednak mając w pamięci to, jakim zaufaniem darzy Luxemburgo piłkarzy rezerw, raczej nieprawdopodobne jest, żeby któryś z nich zadebiutował w Lidze Mistrzów.

Ciudad de Murcia: José Juan, Dani, Amaya, Raúl Pérez, Mané, Raúl Medina, Gibanel, Rivero (m.55, Goiton), Luque (m.67, Angel), Kome (m.84, Sergio Torres), Iván Espadas.
Real Madryt Castilla: Cobeńo, Duque, Rubén, Arbeloa, Agus (m.52, Filipe), Javier García, de la Red, Martín (m.41, Barral), Jurado, Soldado.
Goles:
1-0. m.22. Rivero.
2-0. m.48. Luque.
2-1. m.63. Barral.
Sędzia: Francisco Arcas Piqueres
Żółte kartki: Raúl Medina, Kome, Amaya, Gibanel, Sergio Torres - Arbeloa, de la Red, Javi García, Rubén, Duque.

W niedzielę grał również Real Madryt C. Spotkanie z Rayo Majadahonda, mimo tego, że arbiter pomagał gospodarzom, zakończyło się wynikiem 1:0 (bramka Santa Cruz) dla młodych piłkarzy z Madrytu.