Nie takie łatwe zwycięstwo

Królewscy pokonali Fuenlabradę

Real Madryt wykonał zadanie na dzisiaj i pokonał Fuenlabradę. Gdyby ktoś nie oglądał meczu i spojrzał tylko na końcowy wynik, mógłby dojść do wniosku, że to kolejne łatwe zwycięstwo Królewskich. Tak jednak nie było. Fuenla zawiesiła poprzeczkę bardzo wysoko i podopieczni Pabla Laso musieli wznieść się na wyżyny, żeby odrobić początkową stratę i dopisać do dorobku wygraną. Dzięki temu Blancos mogą być pewni utrzymania się na drugim miejscu w lidze i czekają na ruch Barcelony, która jeszcze dzisiaj zmierzy się z Unicają.

Wydawało się, że Real Madryt rozpoczął mecz w dobrym stylu. Llull trafił za trzy punkty, rzuty wolne wykorzystał Deck i było 5:0. Przewaga niewielka i roztrwoniona błyskawicznie. Fuenlabrada w pierwszej kwarcie prezentowała się znakomicie. Gospodarze natomiast mieli ogromne problemy ze skutecznością. Wynik 27:12 po dziesięciu minutach był zimnym prysznicem dla Królewskich. Okazało się, że nie wystarczy im spacerowe tempo, by wygrać. Laso zdołał obudzić podopiecznych i w drugiej kwarcie oglądaliśmy na parkiecie inne zespoły. Blancos odzyskali skuteczność, poprawili grę w defensywie i dogonili rywali. W połowie spotkania byli już na prowadzeniu (43:40).

Po zmianie stron było już nieco spokojniej. Co prawda Fuenlabrada nie odpuszczała i starała się dogonić Królewskich, ale oni nie dawali się już zaskoczyć. Gdy w końcówce trzeciej kwarty Real Madryt prowadził trzynastoma punktami, można było uważać, że mecz jest rozstrzygnięty. Nic z tych rzeczy. Zryw Fuenlabrady na początku ostatniej kwarty okazał się na tyle dobry, że goście wyszli nawet na prowadzenie. Wtedy Blancos znów musieli przyspieszyć i to zrobili. Końcówka należała już tylko do nich, dzięki czemu zakończyli mecz zwycięstwem i na dłużej pożegnali się z kibicami, ponieważ czekają ich teraz trzy trudne wyjazdy.

89 – Real Madryt (12+31+25+21): Causeur (5), Campazzo (8), Tavares (10), Deck (2), Thompkins (5), Randolph (7), Reyes (6), Ayón (4), Yusta (0), Carroll (16), Llull (21), Taylor (5).

79 – Montakit Fuenlabrada (27+13+19+20): Popović (14), O’Leary (2), Bellas (8), García (7), González (3), Rupnik (6), Cruz (7), Kemp (0), Llorca (3), Clark (8), Eyenga (19), Krawcow (2).