Oceny zawodników po meczu z Betisem

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Betisem 2:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, El Jarek, Klatus, Kristobal, Leszczu, Mateo i Piwwwko. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 532 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa rafal1987. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Keylor Navas
Zagrał w meczu ligowym po raz pierwszy od 2. kolejki tego sezonu i po raz pierwszy za kadencji Santiago Solariego. Musiał być bardzo uważny, ponieważ Betis bardzo często był przy piłce w okolicach jego pola karnego, jednak w rzeczywistości nie miał dużo pracy. Mimo zaledwie jednego obronionego celnego strzału zaliczył niezły mecz i trudno mieć do niego większe pretensje o straconą bramkę.
Raphaël Varane
Dość długo wyglądał nie najgorzej, ale przy golu jednak zaspał i razem z Nacho pozwolił Canalesowi na wyjście sam na sam z Keylorem. Nie najgorzej się ustawiał, dobrze wyglądał w powietrzu, jednak przytafiło mu się kilka mniejszych błędów. Nie był to idealny mecz Francuza.
Sergio Ramos
Na środku obrony przy grze trójką stoperów był bezdyskusyjnym liderem i nieźle sobie radził w tej roli. Nie musiał martwić się asekurowaniem boków obrony i rozegrał dobry, poważny mecz.
Nacho
Niespodziewanie wskoczył do jedenastki i trudno jednoznacznie ocenić jego występ. Popełnił błąd przy golu, kiedy wyraźnie zaspał, jednak poza tym raczej zagrał dość równy mecz. Pomagał Ramosowi i nieźle radził sobie z lewej strony, gdy brakowało tam Reguilóna.
Daniel Carvajal
Często biegał po prawej flance i nie brakowało go w defensywie. Nie wyglądał na osamotnionego w ataku i dobrze wiedział, kiedy może się podłączyć. Miał też udział przy bramce Luki Modricia, ponieważ Chorwat dobił właśnie jego uderzenie.
Casemiro
Zagrał dość twardo w obronie, ale nie zawsze potrafił zachować się tak, jak przystoi. Parę razy wyraźnie zaspał i nie wyglądał na przygotowanego do fizycznych starć. W odpowiednim momencie ruszył jednak do przodu i to właśnie on wywalczył rzut wolny, po którym bramkę zdobył Dani Ceballos.
Federico Valverde
Jego obecność w jedenastce była chyba największą niespodzianką Solariego. Był zdyscyplinowany taktycznie, jednak w pierwszej połowie znakomicie podłączył się do ataku i miał znakomitą okazję na pokonanie Pau Lópeza. Podjął dość irracjonalną decyzję o podaniu do Benzemy i zmarnował świetną okazję.
Sergio Reguilón
Dopóki ma siłę, a mięśnie nie odmawiają mu posłuszeństwa, fizycznie wygląda znacznie lepiej niż Marcelo. Jest szybki, dysponuje niezłym przyspieszeniem, a do tego potrafi błysnąć w ofensywie. Nie starczyło mu energii na pełne spotkanie, dlatego Solari musiał go zmienić.
Luka Modrić
Harował w środku jak za starych dobrych czasów, a do tego zdobył bardzo ładną bramkę. Można zwrócić uwagę na to, że Królewscy niezbyt dobrze radzili sobie z utrzymaniem piłki w środku, ale to nie Luka Modrić był tego powodem. Mimo wszystko w pierwszej połowie spisywał się znacznie lepiej niż po przerwie.
Vinícius Júnior
To nie tylko „wina” obecnej kadry, że Brazylijczyk staje się coraz bardziej lubiany i doceniany przez kibiców. Coraz częściej widzimy, że Vini ma w sobie to coś. Teraz miał znacznie więcej swobody, ale i odpowiedzialności, zwłaszcza w drugiej połowie. Oddał trzy strzały, jednak wszystkie były zbyt słabe, by zaskoczyć bramkarza Betisu. Mógł też zaliczć asystę – to właśnie on zagrywał do Fede Valverde w pierwszej części meczu.
Karim Benzema
Trzy podania kluczowe w pierwszej połowie, dobra gra kombinacyjna i bycie liderem ofensywy Los Blancos. Francuzowi przytrafiło się kilka dość głupich strat, ale w drugiej połowie widzieliśmy, co się dzieje, gdy Benzemy brakuje w ataku.
Cristo González
To nie był jego wieczór. Trudno się dziwić – przed tym sezonem był środkowym napastnikiem numer pięć, a przed nim poza Benzemą i Mariano byli Mayoral i De Tomás. Nie potrafił jednak wejść w buty Benzemy. Zagrywał celnie, oddał strzał, zaliczył nawet podanie kluczowe, jednak mimo wszystko zanotował kiepski mecz i jeśli Mariano wróci do zdrowia, Cristo na kolejną szansę będzie musiał trochę zaczekać.