/ Instagram, Twitter

Rulli przekonuje, że karnego nie było

Odmiennego zdania jest Vinícius

Sytuacja z 65. minuty wczorajszego spotkania Realu Madryt z Realem Sociedad, w której bramkarz gości, Gerónimo Rulli, zatrzymał Viníciusa, była szeroko komentowana na długo po końcowym gwizdku Martineza Munuery. Działacze Królewskich są oburzeni decyzją arbitra z Alicante, który nie podyktował rzutu karnego dla Los Blancos i zgłoszą skargę do Federacji.

Swoimi opiniami na temat tej sytuacji podzielili się też jej główni bohaterowie, którzy na swoich mediach społecznościowych opublikowali zdjęcia, dołączając do nich krótki komentarz. Vinícius wrzucił na Instastory fotografię, na której widać, jak zostaje nieprzepisowo zatrzymany przez Rulliego, do której dołączył emotikony wyrażające wątpliwości. Z kolei portero Realu Sociedad opublikował na Twitterze inne ujęcie, za pomocą którego próbuje przekazać, że interweniował czysto, a do wpisu dołączył emotikony piłki i otwartej dłoni.

Martinez Munuera rzutu karnego nie podyktował i nie zdecydował się również na skorzystanie z systemu VAR. Kilka minut później Rubén Pardo zdobył bramkę na 2:0 i przypieczętował zwycięstwo Basków na Estadio Santiago Bernabéu.