Ronaldo, 3 lata w Madrycie

Ponad 80 strzelonych bramek i wiele emocji

Ponad 80 strzelonych bramek i wiele emocji.

Veni, Vidi, Vici. Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem. Takie hasła towarzyszyły Ronaldo, gdy 3 lata temu po Mistrzostwach Świata w Korei i Japonii zawitał do Realu Madryt. Przed najsłynniejszą wówczas 9 na świecie drżeli wszyscy obrońcy. Teraz po nieudanych sezonach ten atrybut ma znów powrócić.

Lato 2002. Brazylia z kłopotami awansuje do finałów Mistrzostw Świata, lecz tam sięga po tytuł najlepszej drużyny. Ronaldo po problemach zdrowotnych we włoskiej Serie A jednak powrócił do pełni formy, strzelając w finale 2 gole Niemcom. Po mistrzostwach triumfujący Ronaldo nie chciał już wracać do Italii, by znów nie nabawić się kontuzji. Oczywistym stało się więc, że opuści Mediolan. Z tej okazji skorzystał Real. Nie było łatwo, ale wizja wymarzonego ataku Ronaldo, Zidane, Raúl, Figo skusiła Brazylijczyka.

Real Madryt – Alavés, 5. kolejka sezonu 2002/2003. Gol Zidane'a w 1 minucie, po pół godziny 2:0 po karnym Figo. Po przerwie wchodzi ten, na którego czekało całe Bernabéu. Po paru minutach fenomenalnym wolejem (na zdjęciu) doprowadza do euforii kibiców. Następnie, drugą swoją bramką na 4:0 potwierdza, że w Hiszpanii czuje się świetnie.

Po 3 latach Ronaldo jest szczęśliwy z Realem, a Real szczęśliwy z Ronaldo. 83 gole w 134 oficjalnych meczach z klubem. Wiele ważnych meczów i bramek, jak choćby 3 strzelone Manchesterowi na Old Trafford. Otrzymał wtedy aplauz na stojąco od tamtejszych kibiców. Ronaldo ma jeszcze wiele marzeń do spełnienia, goli do strzelenia i wie, że tylko tu w Madrycie może te cele zrealizować.