Dziesięć pucharów kapitana Ramosa

Wybitne osiągnięcia obrońcy

Sergio Ramos ciągle wznosi puchary i zbiera medale. Jego kolekcja trofeów w barwach Realu Madryt rośnie w imponującym tempie. Po wygraniu Klubowych Mistrzostw Świata w Abu Zabi środkowy obrońca ma już na koncie dwadzieścia pucharów. Jest żyjącą legendą klubu. Od czterech sezonów nosi opaskę kapitańską i to on otrzymywał trofea, kiedy klub wygrywał turniej. Pod jego przewodnictwem Los Blancos zgarnęli już dziesięć pucharów.

W 2015 roku po odejściu Ikera Casillasa Sergio Ramos został pierwszym kapitanem Królewskich. Od tamtego czasu nie było sezonu bez pucharu. Wszystko zaczęło się w Mediolanie, kiedy Real wygrał Undécimę. Łącznie Los Blancos wygrali Ligę Mistrzów trzy razy, klubowy mundial trzy razy, dwa Superpuchary Europy, mistrzostwo Hiszpanii i Superpuchar Hiszpanii.

Sukcesy Ramosa od przybycia do Madryt są rzecz jasna jeszcze bardziej okazałe. Do nich warto doliczyć dziewięciokrotną obecność w jedenastce FIFPro i dwie nagrody dla najlepszego obrońcy Ligi Mistrzów. Został też wybrany MVP finału Champions League i Superpucharu Europy. Ma też na koncie Złotą Piłkę klubowego mundialu. Z wielkich sukcesów cieszył się także w barwach reprezentacji Hiszpanii, z którą zdobył mistrzostwo Europy (2008 i 2012) oraz mistrzostwo świata (2010).