Królewski mistrz świata

Real Madryt – Al-Ain 4:1

W finale Klubowych Mistrzostw Świata Real Madryt wygrał z Al-Ain 4:1. Jedyną bramkę w pierwszej połowie zdobył Luka Modrić, a po przerwie gole strzelili też Marcos Llorente, Sergio Ramos, Tsukasa Shiotani i Yahia Nader (samobój). Dominacja Królewskich była bardzo wyraźna, a wynik mógł być jeszcze wyższy. Los Blancos po raz trzeci z rzędu triumfują w Mundialito!

Spotkanie dość wolno się rozpoczęło, zwłaszcza w wykonaniu Królewskich. Pierwsze minuty nie obfitowały w sytuacje podbramkowe, ale w 12. minucie Al-Ain miało znakomitą okazję. Wszystko zaczęło się od błędu Marcelo, który fatalnie zagrał głową, a piłkę przejął El Shahat. Napastnik Al-Ain pomknął w stronę bramki Courtois, minął Sergio Ramosa, poradził sobie też z bramkarzem, oddał strzał… ale futbolówkę zmierzającą do siatki wybił kapitan Los Blancos. To było coś więcej niż pierwsze ostrzeżenie. Real Madryt bardzo poważnie je potraktował, ponieważ już chwilę później było 1:0. Dobrym strzałem lewą nogą popisał się Luka Modrić, a golkiper rywali był bez szans.

Swoje szanse w pierwszej połowie mieli też Bale, Benzema, Modrić czy Ramos, ale ostatecznie więcej bramek przed przerwą nie padło. Przeciwnik grał bardzo słabo, a podopiecznym Solariemu brakowało jakości i determinacji z przodu, dlatego po 45 minutach rezultat nie był zbyt imponujący. Po powrocie na boisko sytuacja przez kwadrans wyglądała tak jak przed zejściem do szatni. Ten zastój przełamał Marcos Llorente, który popisał się fenomenalnym uderzeniem zza pola karnego. W końcówce po stałych fragmentach gry obie drużyny zdobyły po jeszcze jednym golu.

Ten mecz nie porywał, ale Królewscy od początku do końca byli lepszym zespołem i potrafili to udowodnić. Przed pierwszym trafieniem seria indywidualnych błędów mogła dać rywalom gola, ale nie mamy wątpliwości, że nawet gdyby to Al-Ain zdobyło bramkę jako pierwsze, nie dowiozłoby takiego wyniku do końca. Los Blancos nie wrzucili dziś najwyższego biegu, a ich zwycięstwo nie wisiało na włosku nawet na moment.

Real Madryt – Al-Ain 4:1 (1:0)
1:0 Modrić 14' (asysta: Benzema)
2:0 Llorente 60'
3:0 Ramos 79' (asysta: Modrić)
3:1 Shiotani 86' (asysta: Caio)
4:1 Nader 90'+1' (gol samobójczy)

Real Madryt: Courtois; Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo; Modrić, Llorente (82' Casemiro), Kroos (70' Ceballos); Lucas Vázquez (84' Vinícius), Benzema, Bale.
Al-Ain: Eisa; Ahmad Gharib, Ahmed (64' Al Ahnabi), Fayez, Shiotani; Doumbia, Yaslem, M. Abdulrahman (67' A. Abdulrahman); El Shahat, Caio, Berg (75' Nader).