Oceny zawodników po meczu z Kashimą

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał Kashimę Antlers 3:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: El Jarek, Kristobal, Leszczu i Piwwwko. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 358 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa Nabokov77. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Thibaut Courtois
W poprzednim meczu pokazał, że nawet po dość nudnych 90 minutach potrafi zachować koncentrację do końca i popisał się znakomitą interwencją w spotkaniu z Rayo. Wczoraj musiał interweniować na samym początku meczu i spisał się wybornie. Po raz kolejny był pewnym punktem zespołu i mimo straty gola może zaliczyć potyczkę z Kashimą do udanych.
Daniel Carvajal
Długo wchodził w mecz, a w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką, przez co musiał mieć się na baczności. Zanotował dość solidne zawody, choć zawodnicy Kashimy często atakowali jego flanką. Mimo wszystko poradził sobie, przede wszystkim w obronie trudno mu coś zarzucić.
Raphaël Varane
Nie było widać w jego grze zbyt dużej pewności, ale ostatecznie nie popełnił też żadnych rażących błędów. Był to dla niego dość spokojny wieczór, a ruchliwi napastnicy Kashimy nie sprawili mu wielu problemów.
Sergio Ramos
On także nie miał wiele roboty, jednak na początku spotkania nie zawsze dobrze radził sobie z rozegraniem piłki. W defensywie był niespodziewanie spokojny. Szukał też swojego trafienia, ale ostatecznie do bramki rywala nie trafił. Przeciętny występ kapitana.
Marcelo
Marcelo-skrzydłowy na pewno zasłużył na wyższą ocenę niż Marcelo-obrońca. Brazylijczyk od lat stara się łączyć obie funkcje, jednak zwykle powodzenie jest mniej więcej takie jak wczoraj. W ofensywie był kluczowy, zaliczył dwie asysty, a do tej pierwszej zdolny byłby prawdopodobnie tylko on. Mimo wszystko kamyczkiem w jego ogródku jest trafienie dla rywala. Najpierw Marcelo złamał linię spalonego, a potem przegrał pojedynek główkowy.
Luka Modrić
Jego występ był sinusoidą. Kiepsko zaczął, miał problemy z dobrym pressingiem Japończyków. Potem wreszcie odzyskał rytm, jednak w nawet wtedy nie potrafił wziąć ciężaru na swoje barki. Pod koniec spotkania był już zmęczony, co też odbiło się na jego grze.
Marcos Llorente
Zagrał jak zawsze. Fizycznie i taktycznie po raz kolejny wyglądał bardzo dobrze, nie komplikował sobie i kolegom życia. Po wejściu Casemiro mógł pograć nieco wyżej, jednak jeśli nie będzie kompatybilny z Brazylijczykiem, przy obecnej formie Marcosa Santiago Solari będzie miał twardy orzech do zgryzienia. Llorente znakomicie wykorzystał okres, w którym kontuzjowany był jego rywal do walki o miejsce w składzie. W kolejnej potyczce Hiszpan był jednym z najlepszych zawodników Los Blancos.
Toni Kroos
Nie był to wybitny mecz Niemca, który grał w swoim stylu. Uaktywnił się nieco w drugiej połowie, gdy mógł zaliczyć asystę. Pod bramką Kashimy kiepsko zachował się jednak Lucas Vázquez. Wykonał swoją pracę, ale nie dał też wielu powodów do pochwał.
Lucas Vázquez
Jego obecność w jedenastce Solariego dziwi coraz mniej, jednak wczoraj raczej nie udowodnił trenerowi, że rzeczywiście jest graczem, który wiele wnosi do gry drużyny. Jak zawsze sporo biegał, pomagał w pressingu, często się cofał, ale pod bramką przeciwnika brakowało mu precyzji. Miał świetną okazję na zdobycie bramki, ale uderzył prosto w bramkarza Kashimy.
Karim Benzema
Bardzo udanie współpracował z Marcelo i Garethem Bale'em. Miał też dwie niezłe okazje na strzelenie gola, ale ostatecznie skończył spotkanie z zerowym dorobkiem. Był jednak dość aktywny i mimo braku goli zanotował nie najgorsze spotkanie.
Gareth Bale
I takiego Garetha uwielbiamy! Efektywny, szybki i skuteczny. Trzy strzelone bramki mimo pewnych problemów fizycznych. W 11 minut rozbił Kashimę. Bezapelacyjnie najlepszy zawodnik wczorajszego spotkania.