/ Leszczu, Mateo

Gole Ødegaarda i Cristiano, słabszy okres Kovačicia [VIDEO]

Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

W ubiegłym tygodniu większość zawodników, których niedawna przeszłość jest związana z Realem Madryt, wybiegło na boisko w barwach swoich nowych ekip. Tradycyjnie swój dorobek bramkowy powiększył Cristiano, a na listę strzelców wpisał się również Ødegaard, który w Vitesse łapie coraz lepszą formę.

Wypożyczeni
Achraf Hakimi (Borussia Dortmund)
Borussia kontynuuje swoją zwycięską passę. W Lidze Mistrzów Achraf i spółka pokonali Monaco 2:0 i już wyczekują pojedynku z Tottenhamem w 1/8 finału. Marokańczyk rozegrał we Francji pełne 90 minut i spisał się bardzo dobrze, zresztą jak cała ekipa Favre'a. Był pewny w defensywie, ale pomimo gry na prawej stronie obrony nie miał zbyt wielkiego udziału w ofensywie swojego zespołu.
Ocena WhoScored: 7,6/10

W Bundeslidze bez zmian. Nawet pomimo faktu, że Bayern ostatnio gra coraz lepiej, Borussia cały czas trzyma Bawarczyków na dystans, odprawiając z kwitkiem kolejnych rywali. Tym razem padło na Werder, który na Signal Iduna Park przegrał 1:2. Achraf ponownie zaliczył pełne 90 minut, choć był to dość przeciętny mecz. Nie wyróżnił się ani w obronie, ani w ataku, a z tego spotkania najbardziej zapamiętamy dość niecodzienne rozegranie rzutu wolnego przez podopiecznych Favre'a, co przyniosło bramkę Alcácera.
Ocena WhoScored: 7,1/10

Andrij Łunin (Leganés)
Jego drużyna grała na wyjeździe z Celtą Vigo, ale Ukrainiec całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Leganés zremisowało 0:0, co oznacza, że rywal Łunina o miejsce w składzie, Iván Cuéllar, zachował czyste konto.

Borja Mayoral (Levante)
Z bliska oglądał show Lionela Messiego, który w Walencji zdobył trzy bramki i zaliczył dwie asysty. Levante przegrało z Barceloną aż 0:5, a Mayoral pojawił się na murawie w 62. minucie. Zdołał oddać celny strzał, z którym poradził sobie Marc-André ter Stegen. Rzadko był przy piłce, podawał jednak dosyć celnie. Z oczywistych względów nie zaliczy tego meczu do udanych.
Ocena Marki: 1/3
Ocena WhoScored: 6,0/10

James Rodríguez (Bayern Monachium)
James wciąż nie wyleczył kontuzji, choć jest już coraz bliżej powrotu na boisko. Jego koledzy najpierw w środku tygodnia zremisowali na wyjeździe 3:3 z Ajaksem w jednym z bardziej emocjonujących meczów w tym roku. W Bundeslidze z kolei zmietli z boiska Hannover 96, wygrywając aż 4:0.

Mateo Kovačić (Chelsea)
Z powodu kontuzji przegapił wyjazdowe spotkanie z MOL-em Vidi w Lidze Europy, ale ten mecz dla Chelsea nie miał większego znaczenia i zakończył się wynikiem 2:2. Mateo wrócił do gry w ligowym starciu z Brighton. Wybiegł w podstawowym składzie i został zmieniony w 75. minucie. Londyńczycy wygrali 2:1, ale niewielka w tym zasługa Kovačicia. Chorwat znów zagrał przeciętnie. Miał najwięcej strat w swojej drużynie, a na plus można zapisać jedno kluczowe podanie. Z taką grą szybko straci miejsce w składzie.

Lucas Silva (Cruzeiro)
Rozgrywki brazylijskiej Série A zakończyły się, a piłkarze rozjechali się na urlopy. Cruzeiro skończyło ligę na 8. pozycji.

Martin Ødegaard (Vitesse)
Norweg nie obniża lotów i utrzymuje wysoką formę. Zanotował kolejny znakomity występ. Tym razem Vitesse pokonało Venlo 2:1, a Martin trafił do siatki w 32. minucie. Niewiele brakowało do drugiego gola, lecz piłka zatrzymała się na słupku. Do bramki atakujący dołożył trzy kluczowe podania.
Ocena WhoScored: 8,5/10

Óscar Rodríguez (Leganés)
W meczu z Celtą Vigo znalazł się w pierwszym składzie i operował głównie jako środkowy pomocnik ustawiony bliżej prawej strony. Jego drużyna ma za sobą bardzo specyficzne spotkanie. Rywal utrzymywał się przy piłce przez ponad 80% czasu gry, ale bramki ostatecznie nie zdobył. Mecz zakończył się remisem (0:0), a Óscar poza jednym podaniem kluczowym niczym nie zachwycił i opuścił boisko w 86. minucie.
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,6/10

Raúl de Tomás (Rayo Vallecano)
Ze względu na tak zwaną klauzulę strachu nie wystąpił w potyczce z Realem Madryt. Królewscy wygrali z jego zespołem 1:0 po bramce Karima Benzemy.

Rodrygo (Santos)
Rozgrywki brazylijskiej Série A zakończyły się, a piłkarze rozjechali się na urlopy. Santos skończył ligę na 10. pozycji.

Theo Hernández (Real Sociedad)
Utrzymał miejsce w jedenastce, ale w meczu z Getafe nie błysnął niczym szczególnym. Nieźle radził sobie w defensywie, zanotował najwięcej odbiorów ze wszystkich zawodników na boisku. Był dość aktywny z przodu, zanotował dwa podania kluczowe. Drużyna na tym jednak nie skorzystała. Real Sociedad przegrał na Coliseum Alfonso Pérez 0:1.
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,3/10

Odeszli w letnim okienku transferowym
Fábio Coentrão (Rio Ave)
Rozegrał 90 minut w meczu z Belenenses zakończonym podziałem punktów. Fábio zagrał przeciętnie i jeśli już czymś się wyróżniał, to były to straty, których zanotował aż sześć. Trzymał się prawej strony, ale czasami pojawiał się również na lewym skrzydle. Na razie jednak nie nawiązuje do dobrych występów sprzed kilku tygodni.

Cristiano Ronaldo (Juventus)
W Lidze Mistrzów turyńczycy niespodziewanie przegrali z Young Boys 1:2. Cristiano do siatki nie trafił, ale zapisał na koncie asystę, wykładając piłkę Dybali. Wyraźnie tego dnia brakowało Portugalczykowi skuteczności, ponieważ okazje miał. Raz futbolówkę lecącą do bramki po jego strzale zatrzymał obrońca, a innym razem zabrakło mu kilku centymetrów i piłka trafiła w słupek. Łącznie oddał sześć strzałów, ale tylko jeden z nich był celny.
Ocena WhoScored: 7,5/10

W Serie A Juventus miał do rozegrania derby z Torino. Stara Dama wygrała 1:0 po golu Cristiano z rzutu karnego. Trzeba przyznać, że Portugalczyk zachował się nieładnie po trafieniu, prowokując bramkarza rywali. Ponownie oddał sześć strzałów, w tym trzy celne. Decydująca była jednak wspomniana „jedenastka”.
Ocena WhoScored: 7,7/10