Dobry tylko wynik

Królewscy wygrali z Huescą

Real Madryt na wyjeździe w lidze jest ostatnio zupełnie inną drużyną. Na dzisiejszą potyczkę z Huescą raczej wypadało patrzeć z pytaniem „ile?”, a nie „czy?”. Królewscy szybko zdobyli bramkę za sprawą Garetha Bale'a, ale nie potrafili pójść za ciosem. Grali tak, że w powietrzu wisiała powtórka z wielokrotnie powtarzające się sytuacji, gdy po golu przestawali naciskać, a to wszystko kończyło się stratą punktów… Dziś udało się jej uniknąć. Real Madryt pokonał Huescę 1:0.

Właściwie już pierwszy atak Los Blancos przyniósł duży spokój, może nawet zbyt duży. Lucas Vázquez i Marcos Llorente wymienili piłkę bliżej prawej flanki, na pozycję wyszedł Álvaro Odriozola, a po otrzymaniu futbolówki posłał ją wprost na nogę Garetha Bale'a. Walijczyk nie podpalił się i spokojnym, mocnym wolejem otworzył wynik meczu. Do końca pierwszej połowy Real Madryt oddał jeszcze tylko jeden strzał, co dość celnie podsumowuje tę odsłonę spotkania. Z drugiej strony Huesca nie miała zbyt wielu szans, a mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie.

O ile przed przerwą Królewscy utrzymywali się przy piłce, ale mieli problem z przeniesieniem gry na połowę rywala i stwarzaniem sytuacji podbramkowych, o tyle po przerwie Huesca chętniej utrzymywała się przy futbolówce. Nie miała przewagi, ale nie chciała oddać inicjatywy drużynie Santiago Solariego. I trudno się dziwić, potrafiła bowiem wykorzystać pasywną grę w defensywie gości i kilka razy stworzyć duże zagrożenie pod bramką Thibaut Courtois, który jednak świetnie się spisywał.

Cieszą trzy punkty, cieszy też czyste konto. Mimo wszystko nie można być zadowolonym z gry Los Blancos, którzy mieli dziś sporo szczęścia. W meczu z absolutnym outsiderem musieli liczyć właśnie na fart. Dziś był po stronie Królewskich. Kilku zawodników zaprezentowało się nie najgorzej, ale po takim spotkaniu chyba nie wypada nikogo chwalić, ponieważ wszyscy, zwłaszcza w drugiej połowie, zagrali poniżej oczekiwań.

SD Huesca – Real Madryt 0:1 (0:1)
0:1 Bale 8' (asysta: Odriozola)

SD Huesca: Jovanović; Miramón, Insua, Pulido, Etxeita, Ferreiro (76' Gürler); Moi Gómez, Aguilera (19' Melero), Rivera; Chimy Ávila (84' Longo), Cucho.
Real Madryt: Courtois; Odriozola, Varane, Ramos, Carvajal; Modrić (66' Isco), Llorente, Ceballos (58' Valverde); Lucas Vázquez, Benzema, Bale (76' Asensio).