Popis Cristo i Castilla z kompletem punktów

Rezerwy pokonały <i>Sanse</i> 3:2

Castilla zgarnęła dzisiaj komplet punktów, pokonując San Sebastián Reyes po zaciętym meczu. Królewscy zaprezentowali się bardzo dobrze i zasłużyli na zwycięstwo. Tym razem wyciągnęli wnioski, przynajmniej częściowo, z poprzednich spotkań i utrzymali prowadzenie do końca. Co prawda było nerwowo po stracie drugiego gola, lecz obrona wytrzymała napięcie. W ofensywie natomiast błyszczał Cristo, który popisał się hat-trickiem i ma już dziewięć goli na koncie w tym sezonie.

Mecz zaczął się fatalnie dla Castilli. Sanse wyszło na prowadzenie już w 3. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niepilnowany Zazo bez problemu głową skierował piłkę do siatki. Królewscy nie potrafili odpowiednio zareagować i to nastawieni na kontrataki goście mieli okazję do podwyższenia prowadzenia. Królewscy mieli bardzo dobrą szansę do wyrównania po trzydziestu minutach gry. Xabi Irureta złapał piłkę do rąk po podaniu kolegi i Blancos mieli rzut wolny z sześciu metrów. Uderzał Cristo, lecz futbolówka zatrzymała się na jednym z obrońców. Napastnik Castilli jednak nie odpuścił i w 40. minucie wpisał się na listę strzelców po pięknym uderzeniu spoza pola karnego. Bramkarz Sanse był bezradny.

Od początku drugiej połowy inicjatywa należała do Castilli. Kilka pierwszych ataków nie przyniosło powodzenia, lecz w końcu się udało. De Frutos wpadł w pole karne, dośrodkował, a obrońca Sanse odbił piłkę ręką. Rzut karny na gola zamienił Cristo uderzeniem w środek bramki. Napastnik grał dzisiaj znakomicie, co potwierdził, kompletując hat-tricka. Najpierw wywalczył kolejną „jedenastkę”, a później ją wykorzystał, tym razem uderzając w lewy narożnik bramki. Prowadzenie 3:1? Akurat Castilli ten wynik mógł się źle kojarzyć. Szczególnie że po rzucie wolnym w doliczonym czasie gry Sanse strzeliło kontaktową bramkę. Na szczęście tym razem wszystko skończyło się korzystnie dla madrytczyków. Jeszcze w samej końcówce José Carlos obejrzał czerwoną kartkę za brutalny wślizg w nogi De Frutosa.

Real Madryt Castilla – San Sebastián Reyes 3:2 (1:1)
1:0 Álvaro Zazo 3’
1:1 Cristo González 40’ (asysta: Alberto Fernández)
2:1 Cristo González 68’ (rzut karny)
3:1 Cristo González 73’ (rzut karny)
3:2 Sergio Castel 91’

Real Madryt Castilla: Luca Zidane, Sergio López, Adrián de la Fuente, Manu Hernando, Gorka Zabarte (Augusto Galván 61’), Jaume Grau (Jaime Seoane 77’), Álvaro Fidalgo, Jorge de Frutos, Fran García, Alberto Fernández (Dani Fernández 85’), Cristo González.

San Sebastián Reyes: Xabi Irureta, Rubén Valverde (Christian Perales 77’), Iván Pérez, Bruno Rivada, José Carlos ( 93’), Álvaro Zazo (Nico Kata 45’+1’), Carlitos, Juan Satoca, Sergio Castel, Pablo Martínez (Fran Pastor 69’), Agüero.