Oceny zawodników po meczu z Melillą

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał u siebie Melillę 6:1 i awansował do 1/8 finału Pucharu Króla. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: El Jarek, Leszczu i Mateo. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 334 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa Lesio1988. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Keylor Navas
Wrócił do składu po ponad miesiącu bez gry. Miał więcej pracy niż się spodziewał, jednak w większości sytuacji dobrze sobie poradził. Jedyny wpuszczony przez niego gol padł z rzutu karnego. Trudno mieć do niego pretensje. Przypomniał o swoim istnieniu Santiago Solariemu, jednak wydaje się, że obecnie może liczyć tylko na grę w Pucharze Króla.
Álvaro Odriozola
Grał bardzo ofensywnie, jednak nie przełożyło się to na stworzone sytuacje. Nie był więc zbyt efektywny pod bramką przeciwnika, jednak był to jego pierwszy występ po drobnym urazie, więc można przymknąć na to oko. W defensywie spisywał się nie najgorzej, choć mimo swojej nominalnej pozycji wczoraj nie skupiał się tak bardzo na grze obronnej.
Jesús Vallejo
Ma za sobą pierwszy mecz w tym sezonie, w którym spisał się całkiem poprawnie. Zanotował poważne i niezłe spotkanie, w którym nie komplikował sobie życia. Najważniejsze, że rozegrał cały mecz bez problemów zdrowotnych, które od dawna się za nim ciągną.
Javi Sánchez
Porównania do Sergio Ramosa nie wzięły się znikąd. Potrafił w ładnym stylu wpisać się na listę strzelców w pierwszej połowie, by dopuścić się przewinienia we własnym polu karnym w drugiej. Mimo wszystko pierwsze chwile 21-latka w pierwszym zespole trzeba ocenić bardzo pozytywnie. Po raz kolejny w ogólnym rozrzchunku stanął na wysokości zadania i sobie poradził.
Daniel Carvajal
Zagrał na lewej stronie defensywy, ale wczorajszy mecz rozstrzygnięty był już w przerwie, dlatego także on dostał szansę na odpoczynek. Dość niefortunnie wyglądało jego zderzenie ze słupkiem, ale ze zdrowiem Daniego wszystko jest w porządku. Zanotował asystę przy golu Marco Asensio, choć rzecz jasna to pomocnik wykonal lwią część przy tym trafieniu.
Marcos Llorente
Po raz kolejny wystąpił od pierwszych minut. Trudno mu cokolwiek zarzucić. Dobrze pracował w defensywie, szukał gry, pomagał w rozprowadzeniu futbolówki. Zszedł w przerwie, co oznacza, że najprawdopodobniej w spotkaniu z Huescą otrzyma od trenera kolejną szansę w lidze. Znakomicie wykorzystuje absencję Casemiro.
Federico Valverde
W pierwszej połowie grał raczej jako box-to-box i mógł nieco bardziej poświęcić się ofensywie. Zanotował wtedy aż cztery podania kluczowe. Po zejściu z boiska Marcosa Llorente 20-letni Urugwajczyk grał raczej jako defensywny pomocnik i dobrze radził sobie z powstrzymywaniem przeciwnika w środku boiska.
Marco Asensio
Jego liczba bramek, strzałów i podań kluczowych jasno wskazuje na to, że znów był kluczowy. Przed przerwą był nieco bardziej aktywny, jednak przede wszystkim cieszy to, że był w stanie wziąć na swoje barki odpowiedzialność za grę ofensywną. Posłał kilka ciekawych podań i był motorem napędowym wielu ataków Los Blancos. Najlepszy mecz Marco od dawna. Oby jak najszybciej potwierdził to w meczu z poważniejszym rywalem.
Isco
Był nie mniej aktywny niż Asensio i też strzelił dwa gole. Po raz pierwszy Solari postawił na niego od pierwszej minuty, a Andaluzyjczyk w pełni odpłacił się za zaufanie i znakomicie odpowiedział na różne spekulacje. Ma za sobą bardzo dobre spotkanie.
Vinícius Júnior
Nie można odmówić mu zaangażowania czy chęci. Jest szybki, ma niezły drybling, potrafi też być bezczelny – w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Zanotował asystę po świetnym rajdzie i wreszcie zdobył też bramkę. Musi jednak popracować nad skutecznością. Miał mnóstwo świetnych szans na strzelenie gola, a wpisał się na listę strzelców dość późno. Potwierdził ogromny potencjał.
Mariano Díaz
Mecz w Pucharze Króla na Santiago Bernabéu z niżej notowanym rywalem mógł przypomnieć mu znakomity mecz z Culturalem sprzed dwóch lat, gdy popisał się hat-trickiem. Wczoraj jednak zawiódł. Nie wyglądał jednak na piłkarza w formie, być może przez to, że dopiero wrócił do gry po urazie. Niestety nie dotrwał do końca meczu i ostatnie minuty oglądał z ławki rezerwowych.