Oceny zawodników po meczu z Valencią

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał u siebie z Valencią 2:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: El Jarek, Kristobal, Leszczu, Mateo, Paczi i Piwwwko. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 464 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa manuel87. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Thibaut Courtois
Kapitalny wieczór Belga! Zanotował świetną interwencję przede wszystkim w sytuacji sam na sam, kiedy Michy Batshuayi przegrał z nim pojedynek. Sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, ale nie było wątpliwości, że się pomylił i gdyby bramka padła, po interwencji VAR-u zostałaby zaliczona. Królewscy prowadzili wtedy 1:0, dlatego można śmiało powiedzieć, że Thibaut uratował Los Blancos.
Daniel Carvajal
Dzik! Hasał prawym skrzydłem tak, jakby był tam sam. Wyglądał znakomicie motorycznie, do tego nie mylił się w defensywie i miał ogromny udział przy obu trafieniach Królewskich. Takiego Daniego chcemy oglądać zawsze!
Raphaël Varane
No nareszcie. Francuz potrafił zachować koncentrację przez większość meczu i nawet kiedy wydawało się, że nie zachował się zbyt dobrze, dopisywało mu szczęście. Było widać, że po udanym początku nabrał większej pewności siebie, na czym zyskała cała drużyna. Wciąż jest miejsce na poprawę, ale cieszy, że po wielu bardzo słabych meczach wreszcie można go pochwalić.
Sergio Ramos
Kilka razy zachował się jak profesor. Dobrze radził sobie z napastnikami Nietoperzy. Udanie wychodził ze swojej strefy, gdy drużyna grała wysokim pressingiem i nie popełnił żadnego poważnego błędu.
Sergio Reguilón
Wygrał zdecydowaną większość pojedynków z Carlosem Solerem i w defensywie spisywał się bardzo dobrze. Z przodu raczej nie błyszczał, jednak też nie zostawał gdzieś z tyłu i wiele razy pomagał drużynie w ataku pozycyjnym. Po raz kolejny udanie zastąpił Marcelo, choć przy doskonałej sytuacji Batshuayia to właśnie on złamał linię obrony.
Luka Modrić
Chyba rzeczywiście otrzymał telefon z Francji z dobrymi wiadomościami dotyczącymi plebiscytu Złotej Piłki. Znów był pełny energii, którą potrafił zarazić drużynę. Szukał dziur w drugiej linii Nietoperzy i po raz kolejny był ważną postacią środka pola.
Marcos Llorente
Gdzie ty byłeś, jak cię nie było? Bardzo dobra skuteczność podań, dużo biegania przy szukaniu gry w ataku pozycyjnym, celne długie piłki i świetna gra w defensywie. Po raz drugi z rzędu defensywny pomocnik pokazał swoje atuty i wydaje się, że odzyskał zaufanie nie tylko sztabu szkoleniowego, lecz także madridismo. A ten rajd prawą flanką… Marcos znowu dał radę.
Dani Ceballos
Hiszpan wszedł w buty Toniego Kroosa i nieźle się spisał. Miał lepsze i gorsze chwile. Ogólnie rzecz biorąc zagrał dobre spotkanie, jednak kilka razy zabrakło mu podjęcia lepszych decyzji. Zdarzało się, że zbyt długo utrzymywał się przy piłce lub nie decydował się na odważniejsze podanie czy strzał. Otrzymał owację od Bernabéu za efektowne wyjście z własnego pola karnego.
Lucas Vázquez
Jest bardzo specyficznym zawodnikiem. Można się na niego irytować, by po kilku minutach jednym dryblingiem wypracował drużynie bardzo dobrą okazję. Wczoraj ponownie uśmiechnęło się do niego szczęście i mimo że nie do końca czysto trafił w piłkę, ta znalazła drogę do bramki. Nieźle współpracował z Carvajalem, choć aż tak dobrze Lucas nie zagrał. Mimo wszystko poradził sobie z przodu i z tyłu. Wydaje się, że jest kolejnym zawodnikiem, którego odkurzył Solari.
Karim Benzema
Trudno chwalić napastnika przede wszystkim za postawę w defensywie, ale wczoraj Karim naprawdę solidnie pracował. Nie tylko w pressingu – potrafił też wrócić na swoją połowę i odebrać piłkę. W ofensywie także było nieźle, zwłaszcza w pierwszej połowie, gdy był bardzo aktywny i mógł zdobyć przeiękną bramkę już w 2. minucie. W drugą połowę wszedł kiepsko, jak cała drużyna, ale to w niej zanotował asystę przy trafieniu Lucasa.
Gareth Bale
Na pewno w pierwszej połowie grał znacznie lepiej niż w drugiej. Był aktywny, pojawiał się nie tylko na lewym skrzydle. Ostatecznie znów brakowało liczb. Znowu nie trafił na stadionie Królewskich, a jego zła passa w lidze trwa. W drugiej połowie zniknął już całkowicie i szybko został zmieniony.
Marco Asensio
Wyglądał tak, jakby chciał udowodnić, że rzeczywiście jest w stanie pozytywnie wpłynąć na drużynę. Z pewnością nie można odmówić mu ambicji, jednak przede wszystkim zapamiętamy go z sytuacji, w której po świetnym rajdzie Llorente został zablokowany przez Picciniego.