Oceny zawodników po meczu z Romą

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał na wyjeździe Romę 2:0 i zapewnił sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów z pierwszego miejsca w grupie. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, El Jarek, Klatus, Kristobal, Leszczu, Mateo i Piwwwko. Autorem komentarzy jest Klatus. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 518 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa CrisReal17. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Thibaut Courtois
Spokój i szczęście. W pierwszej połowie Belg uratował Real, gdy intuicyjnie obronił strzał Schicka z bliskiej odległości, a później mógł zerwać jeden listek z czterolistnej koniczyny, gdy Ünder wystrzelił piłkę na planetę Namek, zamiast wpakować ją do siatki. Najważniejsze jednak, że golkiper zachował czyste konto, sam nie sprokurował żadnej groźnej okazji dla rzymian, broniąc przy tym jeszcze kilka uderzeń gospodarzy.
Daniel Carvajal
Z nim na boku Królewscy zyskują bardzo wiele w ofensywie – siłę, szybkość, przestrzeń i więcej możliwości w ataku. Niestety w defensywie nie zawsze jest już tak kolorowo. Dani miał problemy z Kolarovem, a jego błąd mógł i wręcz powinien zakończyć się golem dla gospodarzy.
Raphaël Varane
Widać małe światełko w tunelu. To wciąż nie ten sam Varane, którego pamiętamy z wcześniejszych lat, ale Francuz w końcu nie musi wstydzić się po swoim występie, choć nie ma też większych powodów do zadowolenia, ponieważ niemal każdy jego ruch naznaczony był niepewnością. Można spierać się też, czy dobrze ustawił się w sytuacji, w której Ünder po chwili witał się z gąską, ale na pewno nie był to katastrofalny błąd, do jakich przyzwyczaił nas już w tym sezonie.
Sergio Ramos
Wyłączył z gry Schicka, który tylko raz mógł zagrozić bramce Królewskich, ale ta sytuacja wynikała bardziej z przypadku i zamieszania, niż z błędu defensywy. Był pewny w odbiorze, aktywny w rozegraniu i nie popełniał głupich błędów. Złośliwi mogą jednak stwierdzić, że akurat tym razem kapitan mógł pokusić się o złapanie żółtej kartki, aby z czystym kontem przystąpić do fazy pucharowej.
Marcelo
Nie odnalazł jeszcze formy i odpowiedniego balansu między defensywą a ofensywą. Często gubił swoją pozycję, przez co Roma miała ułatwione zadanie. Nadrabiał jednak w ataku, szczególnie wtedy, gdy Królewscy ruszali z kontratakiem, a Brazylijczyk był tym, który inicjował akcje.
Marcos Llorente
Niespodziewany gracz spotkania. Llorente otrzymał szansę od Solariego i jej nie zmarnował. W zasadzie można obsypać go samymi pochwałami, tym bardziej że został rzucony na głęboką wodę, choć brakowało mu meczowego rytmu, czego nie było widać na boisku. Nie popełniał błędów, trzymał się swojej pozycji, nie tracił piłek i potrafił je też odzyskać.
Toni Kroos
Poprawność. Tak w dużym skrócie można opisać występ Niemca, który nie odpalił żadnych fajerwerków, ale przez to nie spowodował też żadnego pożaru. W dużym stopniu przyczynił się jednak do tego, że Królewscy potrafili po przerwie uspokoić grę i zapanować nad tym, co dzieje się na boisku.
Luka Modrić
W pierwszej odsłonie ponownie przypominał tego Modricia, którego nikt z nas nie chce oglądać, ale w drugich 45 minutach było już zdecydowanie lepiej. Napędzał akcje Królewskich i brał na siebie ciężar gry.
Gareth Bale
Dwie twarze. Flegmatyczność i brak animuszu w pierwszej połowie mogła irytować nawet jego największych zwolenników. Na szczęście po zmianie stron potrafił wybudzić się z amoku. Odegrał kluczową rolę i trafił do siatki, choć powinien kończyć ten mecz przynajmniej z dubletem. Trudno jednak uczciwie ocenić jego występ, bo gdyby nie zdobyta bramka, znów na jego czuprynę spadłyby same głosy niezadowolenia.
Lucas Vázquez
Na dobrą sprawę można opisać jego występ podobnie jak ten Bale'a. Oczywiście nie sposób odmówić mu zaangażowania i tak zwanej boiskowej pracy, ale piłkarskiej jakości było w tym wszystkim niewiele. Ratuje go jednak strzelony gol, choć trudno też o standing ovation za wpakowanie piłki do pustej bramki.