Real z pewnym awansem do 1/8 finału Ligi Mistrzów

Viktoria postawiła się CSKA w Moskwie

CSKA przegrało 1:2 z Viktorią Pilzno, co oznacza, że Real Madryt zapewnił sobie awans do 1/8 finału bez rozgrywania dwóch ostatnich meczów. W tym momencie Królewscy walczą już jedynie o pierwsze miejsce w grupie, ale przejście do fazy pucharowej mają zapewnione niezależnie od kolejnych wyników.

Mecz w Moskwie ułożył się doskonale dla gospodarzy, którzy w 10. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą dobrze wykonanego karnego przez Vlašicia. Goście próbowali odpowiedzieć, a przed przerwą także mieli karnego, które zmarnował Procházka. Drugą połowę Viktoria rozpoczęła od odważnych ataków, które przyniosły jej powodzenia po akcji prawym skrzydłem, w której piłka trafiła na lewe skrzydło do Procházki, a ten nieczystym uderzeniem posłał piłkę w samo okienko bramki rywali. Mecz się otworzył, bo obie ekipy do zrealizowania celów potrzebowały wygranej. Zdecydowanie lepsze sytuacje miało CSKA, ale nie potrafiło zdobyć bramki nawet w sytuacjach sam na sam. Ostatecznie to goście wyszli na prowadzenie po krótko rozegranym rożnym, z którego dośrodkowanie trafiło do niepilnowanego na 5. metrze Hejdy.

CSKA Moskwa 1:2 Viktoria Pilzno
1:0 Vlašić 10' (rzut karny)
1:1 Procházka 56' (asysta: Řezník)
1:2 Hejda 81' (asysta: Hrošovský)

Wynik w Moskwie oznacza, że Pilzno wyprzedziło w tabeli CSKA dzięki lepszemu bilansowi ich dwumeczu. W ostatniej kolejce te zespoły zagrają odpowiednio u siebie z Romą i na wyjeździe z Realem, więc kwestia przejścia do Ligi Europy pozostaje otwarta, ale przy równej liczbie punktów wyżej będą Czesi. Co do Królewskich, po zapewnieniu sobie awansu pozostaje im walka o pierwsze miejsce. Ekipa Solariego jest w lepszej sytuacji, bo pierwsze starcie z Włochami wygrała 3:0.