Zaskakująca porażka Romy

Najbliższy rywal Królewskich poległ z Udinese

AS Roma, najbliższy rywal Realu Madryt w Lidze Mistrzów, ma już za sobą weekendowy mecz w Serie A. Drużyna Eusebio Di Francesco nie będzie jednak dobrze wspominać wziyty na Dacia Arena. Przegrała bowiem 0:1 i na pewno nie utrzyma szóstej lokaty w tabeli ligi włoskiej.

Przewaga rzymian przez całe spotkanie była oczywista. Częściej atakowali, częśćiej strzelali, mieli przewagę właściwie w każdym aspekcie. Brak takich zawodników jak Javier Pastore, Kostas Manolas, Daniele De Rossi czy Diego Perotti nie był tak widoczny. Kibice Romy też raczej mogli być nieco spokojniejsi i po prostu czekać na gole. Ale w pierwszej połowie nie doczekali się ani jednego trafienia. Tuż po przerwie przyszedł natomiast zimny prysznic. W 54. minucie Rodrigo de Paul przeprowadził znakomitą akcję lewą stronę i pokonał Antonio Mirante. 35-letni bramkarz zastępował dziś Robina Olsena, który po zgrupowaniu reprezentacji Szwecji narzekał na problemy mięśniowe.

Niedługo po pierwszym golu Roma mogła otrzymać drugi cios. Do akcji ofensywnej podłączył się Ignacio Pussetto, który po znakomitym podaniu po raz drugi pokonał Mirante. Arbiter przeanalizował jednak tę sytuację na monitorze i nie uznał gola z powodu zagrania ręką przy przyjęciu. Di Francesco zaprosił do gry Ündera i Džeko, a rzymianie atakowali jeszcze częściej, choć dalej dość chaotycznie. Trener zdjął też z boiska Lorenzo Pellegriniego, a niektóre źródła podają, że przyczyną mogą być problemy mięśniowe. Występ pomocnika z Królewskimi stanął więc pod znakiem zapytania.

Real Madryt przegrał dziś z Eibarem i trudno było dziś doszukać się jakichkolwiek pozytywów w jego poczynaniach. Nastroje w Rzymie mimo porażki nie powinny być jednak tak złe jak w Madrycie. Bez wielu podstawowych zawodników Roma nie grała dziś tak źle, jak wskazywałby na to zaskakujący wynik, który trudno uznać do końca za miarodajny przy takiej postawie najbliższego przeciwnika Królewskich. Dziś w Udine wynik był dla Romy zdecydowanie gorszy niż gra. A tego samego nie można powiedzieć po dzisiejszym występie Los Blancos

Udinese Calcio – AS Roma 1:0 (1:0)
1:0 De Paul 54' (asysta: Pussetto)

Skład Romy: Mirante; Santon, Fazio, Jesus, Kolarov; Cristante, N'Zonzi; Kluivert (64' Ünder), Pellegrini (84' Zaniolo), El Shaarawy; Schick (71' Džeko).